Uprawa rabarbaru w ogrodach

Z powodu wzrastającej opłacalności, rośnie zainteresowanie wśród rolników uprawami rabarbaru. Koszty uprawy rabarbaru są niskie, a plony mogą być wysokie. Soczyste ogonki liści rabarbaru należą do pierwszych nowalijek.

Rabarbar może być uprawiany w ogrodach, a także na dużych plantacjach towarowych. Rabarbar nie ma dużych wymagań cieplnych, jest wytrzymały na mróz nawet w czasie bezśnieżnych zim. Rabarbar rozpoczyna wegetację wczesną wiosną, natychmiast po stopnieniu śniegów.

Pąki liściowe rabarbaru wytrzymują w stanie nierozwiniętym spadki temperatur nawet do – 10°C, a ukształtowane liście wytrzymują przymrozki do – 6°C. Ta roślina nie ma dużych wymagań, dotyczących zapotrzebowania na światło.

Można ją uprawiać z innymi roślinami sadowniczymi. Rabarbar bardzo dobrze rośnie i wcześniej daje plony na stanowiskach dobrze nasłonecznionych. Jednak z powodu dużej rozety liściowej i powierzchni blaszek liściowych, ma duże wymagania, związane z wilgotnością.

Brak wody w ziemi powoduje, że roślina słabo plonuje, ogonki liściowe robią się włókniste, mało soczyste, a nawet słabo wybarwione.

1 comment

  1. Anastazy1980

    W necie cały czas powstają witryny z pseudo-radami i później są skutki jakie są. Jeślido opracowywania porady i radzenia komuś siada osoba, która się w ogóle w temacie nie orientuje, to mamy klops. Tylko szkoda że ubolewająci , którzy takim pożal się Boże fachowcom dają wiarę i sądzą, że to co podają do wiadomości jest niekłamane. Siemka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>