Usuwanie plam z buraków

Buraki to pyszne warzywo ale niestety bardzo plamiące. Trzeba obchodzić się z nim bardzo delikatnie bo niewielka kropla soku z buraka może zrobić brzydką plamę.

Plamy z buraków można usunąć na kilka sposobów. Oto kilka z nich:

1. Zimna woda i namaczanie

Świeże plamy wycieramy gąbką lub szmatką nasączoną wodą, płuczemy zimną wodą a następnie zostawiamy na kilka godzin w misce z zimną wodą.

2. Detergent i spłukanie

Można spróbować potraktować plamę detergentem a następnie obficie spłukać. Następnie posypać boraksem i spłukać w gorącej wodzie.

3. Zaschnięte plamy z buraków

Jeżeli musimy wywabić starą plamę to najlepiej użyć boraksu – posypać i zostawić na min. 8 godzin. Przedtem jednak dokładnie opłukać w zimnej wodzie.

3 comments

  1. Kalikst87

    Okazuje się, że sieć służy nie tylko do zabawy i niepoważnych rzeczy, jak do tej pory uważałem. Byłem nieustępliwy i zawsze dawałem sobie radę sam. Ale do użycia rady z sieci namówiła mnie córka. Trochę czasu jej to zajęło, ale teraz jest dumna że udało jej się mnie do tego przekonać. Istotnie, skorzystałem z porady i jestem bardzo usatysfakcjonowany. Dziękuję najmocniej. Pozdr

  2. Ksawery78

    Zastanawiam się, czy ktoś robi sobie jaja, ale jeśli tak, to z całą pewnością ma doskonały ubaw po pachy! Żałuję, że tu trafiłem i dałem wiarętym bzdurom! Dno, dno i wodorosty! Pozdr

  3. katarzyna

    Dzięki za super poradę! Naprawdę jest skuteczna :) Pozdrawiam