Usuwanie plam z pleśni

Plamy z pleśni należy usuwać, gdy tylko je odkryjemy.

Im bardziej zastarzała plama, tym trudniejsza do usunięcia. Smarujemy tkaninę kwasem bornym lub naftą. Po kilkunastu minutach spłukujemy ciepłą wodą i pierzemy z dodatkiem proszku do prania. Świeże plamy możemy też przecierać wacikiem nasączonym denaturatem.

Po tym zabiegu spłukujemy materiał ciepłą wodą. Powtarzamy to kilkakrotnie. Plamy z pleśni na białej bieliźnie moczymy przez kilka minut we wrzącym mleku. Po tym wyjmujemy tkaninę i obficie spłukujemy zimną wodą.

Zabieg można powtarzać aż do zniknięcia plam. Następnie tkaninę należy wyprać.


Komentarze (1)

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 3.4 / 5 (5 Oceny)
Publikacja komentarza jest równoznaczna z akceptacją regulaminu

Okazuje się, że sieć służy nie tylko do zabawy i głupich rzeczy, jak do tej pory sądziłem. Byłem nieustępliwy i zawsze radziłem sobie sam. Ale do użycia rady z Internetu namówiła mnie córka. Trochę czasu jej to zajęło, ale teraz jest dumna że udało jej się mnie do tego przekonać. Faktycznie, skorzystałem z porady i jestem bardzo zadowolony. Dziękuję najmocniej.

27 października 2010 o 00:00 Melchior
Forum o zdrowym odżywianiu
Ta strona używa cookies - Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego komunikatu