W jaki sposób można pozbyć się kleszczy?

Rozmnażaniu się kleszczy sprzyja łagodna zima, wyższa wilgotność, a także wycinanie lasów i wprowadzanie krzewów, które są dobrymi miejscami dla drobnych ssaków, czyli żywicieli młodocianych stadiów kleszczy. Dorosłe kleszcze czekają na swoje ofiary w lasach, na łąkach, nad rzekami i jeziorami, a nawet w środku dużych osiedli pod blokami.

Nie ma jednego doskonałego sposobu ochrony przed groźnymi kleszczami. Osoby, które pracują w lasach codziennie po powrocie z lasu, sprawdzają swoje ciała, aby zobaczyć, czy nie ma na nich kleszczy. Aby usunąć kleszcza nie wolno smarować go żadnymi tłuszczami.

Trzeba wykręcić go z ciała w stronę przeciwną do ruchu wskazówek zegara. Można do tego wykorzystać pincetę. W lecie dzieci i dorośli spędzają dużo czasu na dworze. Spacery w parkach, w lasach, ogrodach są okazją do kontaktu z różnymi owadami.

Przed spacerem warto założyć dziecku czapkę i koszulkę na ramiona. Nie wolno lekceważyć nawet drobnego, najmniejszego zaczerwienienia. Po powrocie do domu, trzeba dokładnie sprawdzić skórę dziecka, również na głowie.

Wyjeżdżając na wakacje trzeba koniecznie zabrać apteczkę ze środkami odstraszającymi komary i kleszcze, ze spirytusem salicylowym, z sodą oczyszczoną do wykonania okładów po ukąszeniu kleszcza.


Komentarze (3)

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 5.0 / 5 (2 Oceny)
Publikacja komentarza jest równoznaczna z akceptacją regulaminu

Dotychczas myślałam, że korzystanie z internetowych rad to żenada i szczeniactwo. Jak bardzo się pomyliłam! Nikt nie był w stanie mi pomóc, a tutaj rada się znalazła. Jestem bardzo wdzięczna, będę polecać innym! buziaki

22 stycznia 2010 o 00:00 Mikolaj1987

Zanim się skorzysta, wskazane jest poznać poglądy innych ludzi. Na swoje nieszczęście wyjątek osób idzie drogą na skróty i od razu poszukuje rady w Internecie. A jak widać, ten pełen jest głupstw. Nie polecam! uściski

28 maja 2011 o 00:00 Idzi80

Odwiedziłam dotychczas chyba wszystkie możliwe strony dotyczące tego tematu i nie mogłam nigdzie znaleźć rozwiązania. Ale szczęśliwie przyjaciółka poradziła mi tę stronę i proszę! Rozwiązanie się znalazło, najmocniej dziękuję!

7 sierpnia 2011 o 00:00 agnieszka
Forum o zdrowym odżywianiu

Ostatni komentarz

Ta strona używa cookies - Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego komunikatu