W jaki sposób zlikwidować korniki?

Korniki często utrudniają nam życie. Mogą niszczyć meble, schody, drewniane tarasy, drewniane obicia domów. Jeśli podłoga drewniana jest zaatakowana przez korniki, trzeba zdjąć podłogę i legary.

Należy też zaimpregnować i leczyć podłogę z niewidocznej strony, wykorzystując środki do walki ze szkodnikami drewna. W podobny sposób trzeba też postępować z legarami, jednak zaimpregnować je ze wszystkich stron.

Elementy drewniane, które są najbardziej zniszczone, albo zaatakowane przez owady, trzeba wymienić na nowe. Dobrym działaniem jest profilaktyka, czyli działanie, zapobiegające tworzeniu się kolonii korników.Należy zabezpieczyć drewno odpowiednimi środkami ochronnymi.

Można je kupić w każdym sklepie budowlanym. Korniki na pewno będą omijać takie powierzchnie. Jeżeli jest za późno na działania profilaktyczne, należy dokonać profesjonalnej dezynsekcji.

Często zajmują się tym specjalne firmy, które niszczą kolonie karaluchów, szczury, a także inne szkodniki. Korzystając z tego rodzaju usług, trzeba mieć pewność, że korniki zostały skutecznie zlikwidowane. Można też korzystać ze specjalnych środków chemicznych, które można kupić w sklepach z produktami chemicznymi oraz ogrodniczymi.

3 comments

  1. JONATAN

    Na moje nieszczęście znalazłam tę witrynę i użyłamporady. Sądziłam, że istotnie przyniesie mi pomoc, ale jest jeszcze gorzej! Drodzy, nie próbujcie bo będziecie pluć sobie w brodę podobnie jak ja! Pozdrawiam

  2. bianka

    Okazuje się, że Internet służy nie tylko do zabawy i głupich rzeczy, jak do tej pory sądziłem. Byłem uparty i zawsze dawałem sobie radę sam. Jednak do zaczerpnięcia porady z Internetu namówiła mnie córka. Trochę czasu jej to zajęło, ale teraz jest dumna że udało jej się mnie do tego namówić. Faktycznie, skorzystałem z porady i jestem bardzo usatysfakcjonowany. Dziękuję serdecznie. Siemka

  3. heniek

    Myślę o tym, czy nie zgłosić tego w odpowiednie miejsce. To, co publikuje ta witryna jest poniżej jakiejkolwiek krytyki. Ludzie poszukują w sieci radu i liczą, że ją znajdą a tu co ?? Autor powinien się wstydzić, że coś takiego zostało w ogóle opublikowane. Siemka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.