Wypoczynkowy wyjazd do Gruzji

Gruzja jest krajem w Polsce nadal dość słabo znanym. Niestety na jej temat krążą nieprawdziwe mitów oraz stereotypów, w których jest to kraj kojarzący się większości ludzi jedynie z niedawną wojną oraz.

Tymczasem prawda jest taka, że Gruzja jest jednym z najbardziej zachwycających zakątków Europy, a wspaniałej historii oraz pięknych krajobrazach i zabytkach, które tylko czekają na turystów.

Gruzja, która jest znacznie mniejsza od Polski, kusi jednak nie tylko zabytkami, ale również i kulturą oraz obyczajowością. Jest w tym kraju coś niezwykle magicznego, przede wszystkim zaś niezwykle serdeczni oraz bardzo otwarci ludzie.

Zwiedzać tam można stolicę, Tbilisi, a w niej liczne zabytki jak cerkwie i kościoły, twierdzę oraz tureckie łaźnie, miłośnicy średniowiecza znajdą tam wiele dla siebie, gdyż Gruzja w tamtej epoce była potęgą, czego pozostałościami jest na przykład słynne mogące pomieścić 50 tysięcy mieszkańców miasto wykute w skale, Wardzia. Z kolei osoby bardziej ceniące sobie plażowanie z pewnością nie będą zawiedzione plażami na wybrzeżu morza Śródziemnego, gdzie w okresie wakacyjnym temperatury są wręcz idealne do wypoczynku, opalania się i pływania.

Na miejscu niewątpliwą zaletą jest to, że mieszkańcy Gruzji są do Polaków nastawieni w sposób wyjątkowo przyjazny, dzięki czemu wakacyjne wyjazdy do tego kraju, choć stosunkowo drogie, ze względu na konieczność dotarcia w dosyć oddalone od Polski miejsce samolotem, mogą być wspaniałą przygodą, która usatysfakcjonuje miłośników wszystkich rodzajów wakacyjnych wyjazdów.

 

1 comment

  1. Seweryn

    Nie do uwierzenia, ale kolejny raz Internet ratuje mi życie. To serio kopalnia wiedzy i cudownych rad. Nie mam pojęcia, jak kiedyś ludzie sobie radzili :). Dziękuję w imieniu swoim i znajomej. pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.