Zdrowe jogurty

Jogurty wzmacniają organizm, poprawiają odporność, dostarczają dużo wapnia oraz chronią przed osteoporozą. Wapń buduje kości. W celu dostarczenia do organizmu potrzebnej, dziennej dawki wapnia, należy wypić półlitrowe opakowanie jogurtu dziennie.

Jogurt zawiera też bakterie kwasu mlekowego, które zasiedlają przewód pokarmowy. Bakterie kwasu mlekowego chronią organizm przed drobnoustrojami chorobotwórczymi, dzięki temu człowiek jest mniej podatny na infekcje. Jogurty trzeba pić głównie późną jesienią, zimą, wiosną, czyli w okresach, kiedy człowiek jest narażony na infekcje.

Jogurt jest dobry dla osób, które nie mogą pić mleka. Osoby, które chcą utrzymać ładną figurę, powinny pić jogurt naturalny bez cukru i bez owoców, który zawiera mniej kalorii. Jogurt usprawnia pracę mięśni i układu nerwowego. Wpływa korzystnie na przemianę materii i trawienie. Białko, które znajduje się w jogurcie jest dwa, albo nawet trzy razy szybciej trawione przez człowieka, niż mleko. Jogurty ułatwiają syntezę witamin i wchłanianie żelaza, odtruwają organizm z toksyn, pomagają przy zaparciach, przy wzdęciach, nadkwaśności żołądka oraz stanach zapalnych jelit.

2 comments

  1. Kordian

    Kiedyś się przejechałem na czymś, co było w sieci i na nieszczęście nie dało mi to nauczki. Koniec, nigdy więcej nie będę korzystał z porad, które w tym miejscu się znajdują!!! To jakaś żenada i śmiech na sali! Siemka

  2. Jeremiasz1979

    Zastanawiam się, czy nie zgłosić tego w odpowiednie miejsce. To, co podaje do wiadomości ta strona internetowa woła o pomstę do nieba. Internauci szukają w necie porady i liczą, że ją odnajdą a tu co ?? Twórca powinien być zawstydzony, że coś takiego zostało w ogóle opublikowane. uściski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.