Ziemiórki niszczące ziemię w doniczkach i rośliny domowe

Ziemiórki są to owady z rodzaju muchówek. Ich małe rozmiary, a także delikatna budowa przypomina muszki owocowe. Dojrzałe osobniki są przyciągane bogatą w składniki mineralne ziemią, w której rosną rośliny, lubiące wilgotne podłoża.

W takiej ziemi ziemiórki składają swoje jaja. Z tych jaj wylęgają się larwy, które mają długość około 7 milimetrów. Te larwy są przeźroczyste, mają czarne głowy oraz widoczne, ciemne przewody pokarmowe. Jeżeli larwy tych szkodników pojawią się w doniczce, nie wolno pozwolić na przesuszenie podłoża.

Stała wilgotność podłoża gwarantuje to, że larwy nie będą zainteresowane korzeniami rośliny. Aby utrzymać stałą wilgotność podłoża, należy wstawić doniczki do miski z wodą. Można też spróbować zbierać larwy ręcznie z ziemi, jednak jest to zajęcie bardzo pracochłonne i nie zapewnia skuteczności, jeśli larw jest bardzo dużo.

Skutecznym sposobem jest rozstawienie pomiędzy doniczkami żółtych pojemników z wodą i to spowoduje, że owady przyciągnie intensywny kolor, i będą one wpadały do wody, a także topiły się w niej.

2 comments

  1. WOJSLAW

    Zanim się skorzysta, należałoby poznać poglądy pozostałych osób. Na swoje nieszczęście część osób idzie drogą na skróty i od razu poszukuje rozwiązania w necie. A jak widać, ten pełen jest bzdur. Nie polecam! pozdro

  2. HENRYK

    Nieprawdopodobne, ale kolejny raz Internet ratuje mi życie. To serio skarbnica wiedzy i przydatnych porad. Nie potrafię sobie wyobrazić, jak kiedyś ludzie sobie radzili :). Dziękuję w imieniu swoim i przyjaciółki. Pozdr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.