1000rad.pl

1000rad.pl – dom, lifestyle, praca, zakupy

prezent dla młodej mamy po porodzie
Lifestyle

Co kupić na prezent dla młodej mamy po porodzie?

Poród to przełomowe wydarzenie w życiu kobiety. Stanowi pewnego rodzaju rytuał przejścia: po narodzinach dziecka nic już nie będzie takie jak wcześniej. Odwiedzając młodych rodziców, wiele osób całkowicie skupia się na maluszku – dopytuje o jego zdrowie, obdarowuje go upominkami: ubrankami, zabawkami, książeczkami. Świeżo upieczona mama schodzi na drugi plan. Tymczasem pierwsze tygodnie po porodzie to czas szczególnie trudny dla świeżo upieczonej mamy – warto dostrzec jej trud i poświęcenie, otoczyć ją troską, zapewnić wsparcie. Symbolicznym docenieniem wysiłków młodej mamy będzie prezent od serca. Co wybrać dla kobiety po porodzie?

Prezent dla młodej mamy po porodzie – dlaczego to dobry pomysł?

Dla kobiecego organizmu zarówno ciąża, jak i poród, są ogromnym wysiłkiem. To gwałtownie zachodzące w ciele zmiany, ból, ale też prawdziwy rollercoaster emocjonalny. Po narodzinach maluszka i powrocie do domu młoda mama może czuć się wyczerpana, przeciążona i zagubiona. Często kobiecie towarzyszy wtedy przeświadczenie, że nie sprosta nowej roli.
Odwiedzając świeżo upieczoną mamę, warto postawić ją w centrum uwagi. To naturalne, że bliscy chcą poznać nowego członka rodziny, dopytują o zdrowie dziecka, okazują mu zainteresowanie, chętnie obdarowują zabawkami. Trzeba jednak pamiętać, że młodzi rodzice dopiero co skompletowali wyprawkę i niemowlęciu najpewniej niczego nie brakuje. Dużo lepszym pomysłem jest wsparcie kobiety i pokazanie jej, że jej potrzeby ją równie ważne. Prezent dla młodej mamy po porodzie pokaże jej, że wciąż jest równie ważna, że jej potrzeby się liczą, że bliscy będą ją wspierać. Wybrany od serca drobiazg poprawi humor i sprawi, że kobieta poczuje się pewniej w trudnych pierwszych dniach po narodzinach dziecka.

Pomysły na prezent dla świeżo upieczonej mamy

Co podarować młodej mamie? Po pierwsze, czas i zainteresowanie. Warto wysłuchać jej obaw i zapewnić o swoim wsparciu. Po drugie, świetnym pomysłem jest coś, co pozwoli młodej, często zestresowanej mamie odpocząć i odzyskać równowagę. To może być karnet do spa, kule do kąpieli, kosmetyki czy płyta z relaksującą muzyką. Świeżo upieczoną mamę, która uwielbia książki, ucieszą audiobooki, których będzie mogła słuchać np. karmiąc maluszka. Można postawić również na matę do akupresury, wygodną poduszkę do karmienia czy wizytę u masażysty. Dobrym pomysłem jest kubek termiczny, dzięki któremu młoda mama mimo trudów macierzyństwa będzie mogła cieszyć się ciepłą kawą.
Wśród popularnych prezentów dla kobiety po porodzie królują również akcesoria służące utrwalaniu pierwszych chwil z maluszkiem. To aparaty fotograficzne z funkcją natychmiastowego wywoływania zdjęć, albumy fotograficzne, specjalne notesy do zapisywania wspomnień, pudełka na pamiątki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *