1000rad.pl

dom, lifestyle, praca, zakupy

baterie Maxell
Zakupy

Czy baterie Maxell są dobre i gdzie je kupić?

Czybaterie Maxell są dobre? Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, to jest ich odporność na przechowywanie (prąd upływu), zastosowanie, a także pojemność i maksymalny prąd obciążenia. Mając do dyspozycji wszystkie te dane, można ocenić czy faktycznie można im „zaufać”w każdej sytuacji.

Analiza baterii — dlaczego warto?

Dobre baterie to coś więcej niż ogniwa, które wykorzystuje się np. w zabawkach. Owszem, nadal mamy tu do czynienia z typowymi ogniwami cynkowo-węglowymi, ale kluczowa jest ich sprawność i niezawodność. Niektóre baterie przeznaczone są do zasilania urządzeń specjalistycznych, takich jak urządzenia sterowe, czujniki dymu (czadu), a także jako systemy awaryjnego podtrzymywania pamięci. I właśnie dlatego ich niezawodność jest tak ważna.

Maxell — ogniwa pełne mocy?

Jeśli chodzi o maksymalną moc obciążeniową, to baterie Maxell nie wygenerują na tyle dużego prądu wyjściowego, by zasilić np. bardzo dużą latarkę. Co ważne, wcale nie musi być to ich wadą. Każdy dystrybutor Maxell jednoznacznie podkreśla, że są to ogniwa przeznaczone głównie do odbiorników małej mocy, w tym pilotów multimedialnych, zegarków, budzików, a także wspomnianych czujników dymu i sprzętu multimedialnego (komputerowego). Biorąc pod uwagę zastosowanie tych ogniw, niezawodność jest tu znacznie istotniejsza niż zdolność do pracy przy dużym obciążeniu.

Różne baterie, różne możliwości

Zaletą baterii Maxell jest to, że są one dostępne we wszystkich najpopularniejszych wariantach.

  1. Baterie AAA R3 – to tzw. małe paluszki, które sprawdzą się przede wszystkim w niewielkich, precyzyjnych urządzeniach (np. coraz mniejszych pilotach).
  2. Baterie AA R6 – to tzw. zwykłe paluszki. Są one nieco większe i mają uniwersalny kształt. Dlatego można je włożyć m.in. do klawiatur Bluetooth (w myszkach sprawdzą się raczej modele AAA), zegarków, budzików, radiobudzików itd.
  3. Baterie R14 – to dość duże, a przez to pojemne ogniwa, które jednak nie są tak często spotykane co poprzednie rodzaje baterii. Stosuje się je zwłaszcza w zabawkach, ale też w urządzeniach sterujących i podtrzymujących.
  4. Baterie 9V – ogniwa te sprawdzają się w przypadku specjalistycznych odbiorników, takich jak systemy krótkofalowej komunikacji radiowej. Baterie o tak dużym napięciu znamionowym można też wykorzystywać w ramach doświadczeń chemicznych (np. z elektrolizą).

Baterie Maxell może i nie sprawdzą się w trakcie pracy z dużym obciążeniem, gdyż do tego celu konstruuje się przede wszystkim ogniwa akumulatorowe i alkaliczne. Niemniej każdy dystrybutor Maxell zaleci, by instalować je w urządzeniach wymagających dużej niezawodności.