1000rad.pl

dom, lifestyle, praca, zakupy

Dieta 1000 kalorii
Lifestyle

Dieta 1000 kalorii – co warto o niej wiedzieć?

Jeśli chcesz zrzucić zbędne kilogramy i osiągnąć wymarzony cel sylwetkowy, to zmiana nawyków żywieniowych jest podstawą. Połączenie zdrowej diety z regularną aktywnością fizyczną nie tylko sprawi, że stracisz na wadze, ale także zapewni Ci poprawę ogólnego samopoczucia i zdrowia. Czy w takim razie dieta 1000 kalorii będzie dobrym wyborem? Sprawdź, co warto o niej wiedzieć!

Zasady diety 1000 kalorii

Zanim przejdziemy do zasad diety 1000 kalorii, już teraz warto podkreślić, że tak niska kaloryczność posiłków nie jest odpowiednia dla dorosłych! Nawet jeśli prowadzisz siedzący tryb życia, to Twoje ciało potrzebuje o wiele więcej energii, aby wszystkie, nieustannie zachodzące w nim procesy mogły odbywać się prawidłowo. Zbyt niska kaloryczność dziennego menu może prowadzić do spadku energii, efektu jo-jo, problemów z koncentracją, a nawet poważniejszych dolegliwości. Właśnie dlatego, jeśli chcesz zamówić dietę 1000 kalorii, to traktuj ją wyłącznie jako dodatek, który pozwoli Ci zaoszczędzić czas w ciągu dnia.

Zasady diety 1000 kalorii są bardzo proste – odchudzające menu powinno obejmować 5 posiłków dziennie, czyli śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Nie należy spożywać słodyczy czy fast foodów. Zamiast nich warto włączyć do jadłospisu chudy nabiał, mnóstwo warzyw czy zawierające błonnik produkty zbożowe. Oczywiście, równie ważne są przyjmowane płyny. 1,5-2 litry wody to podstawa, możesz także sięgać po czarną kawę, niesłodzoną herbatę i zioła.

Czego nie można jeść na diecie 1000 kalorii?

Powyżej przedstawiliśmy Ci ogólne zasady i wskazówki dotyczące menu na diecie 1000 kalorii. Czas na konkrety! Oprócz słodyczy i fast foodów warto również unikać takich produktów spożywczych jak białe pieczywo, cukier, słodkie jogurty, suszone owoce, syropy czy tłuste twarogi. Warto też odstawić żywność wysoko przetworzoną. Na tym nie koniec! Dobrym pomysłem jest także rezygnacja ze smażenia – gwarantujemy, że pieczone i gotowane na parze są naprawdę smaczne i o niebo zdrowsze.

Dieta pudełkowa 1000 kalorii

A co powiesz na catering dietetyczny i dietę 1000 kalorii dostarczaną prosto pod wskazany adres? Jeśli chcesz zaoszczędzić czas i jednocześnie zadbać o odpowiednią kaloryczność posiłków, to popularne pudełka będą strzałem w dziesiątkę. Niskokaloryczne menu to rewelacyjna propozycja nie tylko dla osób, które chcą zrzucić nadprogramowe kilogramy. Równie znakomicie sprawdzi się w przypadku chęci wyrobienia zdrowych nawyków żywieniowych lub jako zestaw dodatkowych posiłków w tygodniu. W diecie 1000 kalorii znajdziesz przede wszystkim chude mięso i ryby, produkty zbożowe, nabiał oraz, oczywiście, mnóstwo warzyw i owoców, które są smacznym źródłem witamin, minerałów i błonnika pokarmowego.