1000rad.pl

1000rad.pl – dom, lifestyle, praca, zakupy

osłonki na doniczki
Dom

Dlaczego warto używać osłonki na doniczki?

Rośliny doniczkowe stanowią dobry sposób na ozdobę balkonu tarasu czy wnętrza naszego domu. Z drugiej jednak strony należy pamiętać, że kwiaty doniczkowe to nie tylko przyjemny dla oka element wystroju. To także obowiązek, a nieprawidłowe dbanie o rośliny z pewnością doprowadzi do ich obumarcia. Jak temu zaradzić? Skuteczną metodą na osiągnięcie tego celu jest z pewnością stosowanie osłonek na doniczki. Przeczytaj poniższy tekst, by poznać więcej informacji w tym temacie.

Osłonki na doniczki – dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Osłonki na donice to po prostu pojemniki, do których można włożyć doniczkę z rośliną. Nie ma nic dziwnego w tym, że osłonki na doniczki są coraz częściej stosowane przez wszystkich tych, którzy hodują rośliny ozdobne w swoich domach. Za takim rozwiązaniem przemawiają liczne korzyści.

Ponieważ osłony nie mają – w przeciwieństwie do doniczek – otworów służących do odprowadzenia nadmiarowych ilości wody, używanie oraz regularne czyszczenie podstawki nie jest już konieczne. Takie rozwiązanie oznacza zatem wygodę oraz oszczędność czasu.

Ponadto, osłonkę możesz stosować jako zamiennik dla doniczki. Ponieważ wiele z osłon jest wyposażonych w dodatkową „półeczkę”, nie musisz obawiać się, że woda znajdująca się w pojemniku doprowadzi do gnicia korzeni. Roślina będzie dzięki specjalnej konstrukcji umieszczona w taki sposób, by woda jej nie zniszczyła.

Należy przy tym wspomnieć o jeszcze jednej istotnej zalecie. Osłony mają bardzo często ozdobny charakter (w przeciwieństwie do tzw. doniczek produkcyjnych, które najczęściej nie zachwycają swoim designem), mogą one zatem stanowić świetny sposób na stworzenie niepowtarzalnej, wielobarwnej mozaiki w połączeniu np. z uprawianą w domu poinsecją (lub jakąkolwiek inną kolorową rośliną).

Ponieważ na rynku dostępne są osłony wykonane na przykład z ceramiki, metalu, cementu czy wikliny, będziesz mógł zastosować to rozwiązanie niezależnie od faktu, czy Twoje wnętrza charakteryzują się nowoczesnym lub klasycznym stylem wystrojem.

Gdzie kupić osłony na doniczki?

Osłonki na donice możesz kupić w większości marketów budowlanych czy dużych sklepów ogrodniczych. Szeroki wybór produktów z tej kategorii nie oznacza jednak, że Twój wybór powinien być nieprzemyślany. Aby zapewnić hodowanym roślinom dobrej jakości ochronę, konieczne jest stosowanie produktów oferowanych przez renomowanego sprzedawcę z wieloletnim doświadczeniem na rynku. Jednym z nich jest internetowy sklep.cemax.com.pl, w którego ofercie można znaleźć między innymi osłonki wykonane ze szkła.