Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle kalkulator kredytu

Finansowanie aut SEAT i Cupra dla klientów indywidualnych

Data publikacji 11 sierpnia 2022


W dzisiejszych czasach posiadanie nowego samochodu stało się swego rodzaju standardem. Jest to zdecydowanie najbardziej popularny oraz wygodny środek transportu, przydatny zwłaszcza w przypadku, gdy mieszkamy w małej, słabo skomunikowanej miejscowości. W miastach możemy przemieszczać się komunikacją miejską, jednak często bywa to problematyczne. Nic więc dziwnego, że coraz większa liczba osób decyduje się na zakup nowego samochodu. Dawniej opcja ta była zarezerwowana tylko dla najbardziej zamożnych ludzi. Na szczęście dzisiaj, ze względu na atrakcyjne oferty finansowania, nowe auto dostępne jest praktycznie dla każdego, kto posiada stały dochód i osiąga zarobki oscylujące w granicach średniej krajowej.

Leasing jako jedna z form finansowania

Jedną z najbardziej atrakcyjnych form finansowania bez wątpienia jest leasing. Leasing jest najkorzystniejszy dla osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą, ponieważ dla takich osób, zakup nowego samochodu stanowi element optymalizacji podatkowej. Kupując nowe auto na firmę, możemy bowiem odliczyć podatek VAT lub potraktować koszt samochodu jako koszt uzyskania przychodu, co pozwala na zapłacenie mniejszego podatku dochodowego. Jeśli firma osiąga duże obroty, to często zakup samochodu potrafi być bardzo opłacalny. Leasing jest oczywiście dostępny również dla klientów indywidualnych. Osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej mogą bowiem skorzystać z opcji jaką jest leasing konsumencki. Jest on nieco mniej opłacalny, niż leasing dla osób prowadzących własną działalność jednak mimo wszystko warto się nad nim zastanowić, jeśli zamierzamy kupić nowe auto. Leasing konsumencki polega na tym, że leasingodawca udziela leasingobiorcy praw do korzystania z auta przez czas określony w umowie, w zamian za opłacanie miesięcznych rat. Jednocześnie leasingodawca nie nakłada na leasingobiorcy obowiązku wykupu samochodu pod koniec umowy. Oznacza to tyle, że do momentu wykupu samochodu nie jesteśmy jego właścicielami. Na wysokość miesięcznej raty leasingu wpływa kilka czynników, co czyni tę formę finansowania niezwykle elastyczną. Możemy bowiem dostosowywać poszczególne czynniki do naszych potrzeb, aby uzyskać najbardziej atrakcyjną dla nas ratę kredytu. Do obliczania wysokości raty leasingu służy kalkulator kredytu samochodowego. Wysokość raty uzależniona jest przede wszystkim od długości okresu finansowania. Najczęściej leasingu udziela się na 5 lat, jednak często ten okres jest krótszy. W zależności od długości jego trwania, rata potrafi się różnić. Kolejnym czynnikiem jest wkład własny, czyli kwota jaką początkowo płacimy za samochód. Jeśli wstępnie zapłacimy za auto więcej to miesięczna rata będzie niższa. Kolejnym czynnikiem wpływającym na koszt raty leasingu jest kwota wykupu. W przypadku, gdy kwota wykupu jest wysoka, rata będzie niższa. Jak widać czynników wpływających na koszt leasingu jest wiele, dlatego pomocny może okazać się kalkulator kredytu samochodowego.

CUPRA – marka premium z atrakcyjną ofertą finansowania

CUPRA to marka premium. Posiada ona w swojej ofercie takie modele jak np. Formentor czy Ateca. Początkowo była modelem Seata, jednak Seat postanowił stworzyć nową, osobną markę premium nazwaną właśnie modelem swojego auta. Seat należy do koncernu Volkswagena, co sprawia, że osoby poważnie zastanawiają się nad zakupem CUPRY mogą skorzystać z atrakcyjnej oferty finansowania, którą zapewnia VW FS, czyli Volkswagen Financial Services.

Redakcja 1000rad.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?