1000rad.pl

dom, lifestyle, praca, zakupy

Gdzie w Warszawie można kalibrować alkomat
Lifestyle

Gdzie w Warszawie można kalibrować alkomat?

Alkomaty są urządzeniami pomiarowymi, które mierzą zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Aby uzyskać powietrze z głębi płuc do analizy, należy najpierw dostarczyć pewną minimalną ilość oddechu jest to ok. 1,2 litra objętości oddechowej do uzyskania wyników. Dostępne na rynku alkomaty, różnią się między sobą m.in. zastosowaniem różnych czujników pomiarowych. Wszystkie alkomaty mają wspólną cechę, że muszą być regularnie kalibrowane w celu utrzymania dokładności pomiaru, często jest to co 6 miesięcy.

Stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu, istotne z punktu widzenia prawa o ruchu drogowym, mierzone jest w miligramach na litr powietrza wydychanego (mg/l). Ustawowa wartość graniczna wynosi 0,25 mg/l. Kalibracja alkomatów w Bean.pl, gdzie alkomat będzie prawidłowo skalibrowane w momencie dokonywania pomiaru, a warunki proceduralne dotyczące prawidłowego pomiaru są przestrzegane. Każde urządzenie jest również poddawane pełnemu testowi diagnostycznemu, który obejmuje kontrolę mechaniczną, kontrolę przepływu powietrza i kontrolę dokładności.

Czy nadszedł czas na kalibrację?

Kalibracja jest podobna do przeglądu samochodu. Kalibracja pozwala utrzymać prawidłowe działanie urządzenia i przedłuża jego znacznie żywotność. W wyniku wielokrotnego używania, sensor alkomatu ulega szybszemu zużyciu, dając niedokładne wyniki. Aby uzyskać niezmiennie wiarygodne odczyty, zwracaj uwagę na oznaki wskazujące na konieczność kalibracji urządzenia.

Jeśli Twoje urządzenie pokazuje niespójne wyniki, niezwykle wysokie lub niskie odczyty albo nie pokazuje żadnych wyników. To oznacza, iż nadszedł czas na kalibrację.

Jeśli twój alkomat wolniej się ładuje lub resetuje pomiędzy kolejnymi użyciami albo wyświetla komunikat o błędzie, to również należy dokonać ponownej kalibracji.

Jeśli badany na alkomacie przed wykonaniem testu wypił alkohol lub w ciągu 15 minut po zakończeniu testu. To w takim przypadku wymagana jest natychmiastowa kalibracja z powodu możliwości uszkodzenia czujnika.

Modele półprzewodnikowe wymagają kalibracji co miesiąc, jeśli używasz urządzenia codziennie lub jeśli używasz go kilka razy w miesiącu.

Modele z ogniwami paliwowymi powinny być kalibrowane co najmniej raz w roku.

Korzyści wynikające z kalibracji

Alkomaty są bardzo precyzyjnymi urządzeniami, a jeśli zadbamy o ich okresową kalibrację, będą działać dłużej i bardziej optymalnie dla Ciebie. Bean.pl działa w oparciu o sprawdzone rozwiązania oraz z wiedzy wyszkolonych techników, którzy skalibrują i naprawią Twoje urządzenie szybko i z najwyższą starannością.

zobacz także: Pałac Kultury – co można zwiedzić?

Artykuł sponsorowany