Jak czyścić ekspresy do kawy?

0
35

Czyszczenie ekspresów do kawy jest związane z osadami, jakie zbierają się w ekspresach. Nie trzeba koniecznie kupować drogich tabletek, albo płynów. Bardzo skuteczny do czyszczenia ekspresów może być zwykły ocet.

Jak czyścić ekspresy do kawy?

Kolejność czynności przy czyszczeniu ekspresów do kawy:

1.
Usunąć pozostałości po kawie z ekspresu. Do wykonania tego etapu czynności będzie potrzebna szklanka octu i dwie szklanki wody. Wymieszać to w osobnym naczyniu i wlać do ekspresu. Włączyć ekspres tak, jak do przygotowania zwykłej kawy.

2.
Kiedy ekspres do kawy zakończy pracę, wyłączyć go i zostawić na 15 minut. Dzięki temu roztwór octu, który gromadził się wewnątrz, zmiękczy osad. To pozwoli dokładniej wyczyścić urządzenia i sprawi, że smak kawy będzie mocniejszy i bardziej wyrazisty.

3.
Wylać pozostałości po roztworze octu. Następnie napełnić zbiornik wodą i włączyć ekspres. Kiedy ekspres zakończy pracę, można wyłączyć go i zostawić na następne 15 minut. Można powtórzyć ten proces, aby mieć pewność, że ekspres został wyczyszczony z pozostałości po occie.

4.
Teraz już ekspres do kawy jest bardzo dobrze wyczyszczony i idealnie przygotowany do parzenia wyjątkowo aromatycznej kawy. Ten proces można powtarzać raz w miesiącu w celu utrzymania ekspresu w czystości.
Ekspresy automatyczne są zaprogramowane do procesów czyszczenia i odkamieniania. Wystarczy zastosować odpowiedni środek, wybrać przycisk, a ekspres wykona wszystkie czynności sam. Przed rozpoczęciem odkamieniania, należy wyjąć filtr ze zbiornika na wodę.

Czyszczenie ekspresu kolbowego

Czyszczenie ekspresu kolbowego polega na tym, że do kolby należy założyć ślepe sitko i wsypać proszek czyszczący. Włączyć parzenie kawy na 5 sekund i wyłączyć, odczekać 5 sekund i powtarzać tą czynność 5 razy. Później płukać kolbę i jeszcze raz włączyć parzenie kawy na 5 sekund, a później odczekać 5 sekund i tą czynność też powtórzyć 5 razy. Woda po przepłynięciu przez obieg, wróci do tacki ociekowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here