1000rad.pl

dom, lifestyle, praca, zakupy

biustonosz do dużego biustu
Zakupy

Jak dobrać biustonosz do dużego biustu?

Duży biust niewątpliwie jest atutem wielu kobiet, chociaż jego posiadaczki mogą myśleć inaczej. Dlaczego? Ponieważ przeważnie noszą niedobrany stanik, co jest przyczyną wielu problemów, zaczynając na bólu kręgosłupa a kończąc na bólu głowy.

Obecnie producenci oferują bardzo duży wybór bielizny na obfite biusty. Kiedy już znajdziemy idealny pod względem estetycznym biustonosz należy zadbać także o odpowiednie jego dopasowanie. To podstawa, aby cieszyć się komfortem noszenia, ale i odpowiednim wyeksponowaniem naszych krągłości.

Biustonosz do dużego biustu powinien przede wszystkim spełniać dwa podstawowe warunki, czyli podtrzymanie piersi i ich odpowiednie ułożenie. Kobiety z pełnym biustem powinny wybierać modele ze stabilną konstrukcją które będą komfortowe w noszeniu. Warto przypomnieć, że za odpowiednie podtrzymanie biustu w większości odpowiada obwód stanika a nie ramiączka.

Rozmiar stanika – jak czytać i zmierzyć.

Rozmiar biustonosza składa się z cyfr i liter. Liczba oznacza obwód pod biustem a litera jest oznaczeniem wielkości miseczki. Wybierając biustonosz często kierujemy się tylko oznaczeniem wielkości miseczki. Przez wiele lat wybieramy ten sam rozmiar, a przecież piersi się zmieniają jak nasze ciało. Warto chociaż raz w życiu wybrać się do brafitterki, jeśli mamy problem z doborem rozmiaru. Wiele sklepów z bielizną oferuje tego typu usługi.

Dobranie biustonosza rozpoczynamy od zmierzenia swojego obwodu pod biustem. Trzeba zmierzyć go dość ciasno i dokładnie, ponieważ to właśnie obwód w 90% podtrzymuje nasz biust. Dobrze dopasowany biustonosz nie przesuwa się, nie podjeżdża w górę na plecach. Wynik zapisz w centymetrach i sprawdź tabelę rozmiarów w sklepie z bielizną, która Cię interesuje. W ten sposób ustalisz, jakiej liczby na metce powinnaś szukać.

Obwód na wysokości piersi najlepiej zmierzyć w lekkim pochyleniu do przodu, na wysokości sutków. Tutaj trzeba zmierzyć dość luźno, ponieważ w miseczce musi się zmieścić cały zebrany biust. Obwód zapisz w centymetrach. Teraz nadszedł czas na ustalenie rozmiaru miseczki. Na to mamy dwie metody. Pierwsza polega na tym, że oblicza się go odejmując obwód pod biustem od obwodu na wysokości piersi. Różnica wskaże Ci, jaki rozmiar miseczki powinnaś wybrać. Jest to najbardziej popularny sposób. Drugi sposób to po prostu sprawdzenie w tabeli rozmiarów w jakim przedziale mieści się Twój obwód w biuście i jaka odpowiada mu miseczka. Zestawiając liczbę, którą uzyskałaś mierząc obwód pod biustem z literą, w przedziale której mieści się obwód w biuście, uzyskasz ostateczny rozmiar biustonosza jakiego powinnaś szukać.

Wybór należy do Ciebie! Biustonosz dla dużego biustu- inwestycja na lata.

Nie musisz męczyć się w niedobranej bieliźnie. Komfortowy i wygodny biustonosz to inwestycja w siebie. Poprawia wygląd sylwetki, pięknie eksponuje duże piersi.

Musimy jednak pamiętać, że każdy producent ma nieco inne rozmiarówki, więc przed zakupem warto sprawdzić wymiary konkretnego modelu, który chcemy kupić.

Już wiesz, jak dobrać idealny biustonosz, w naszym sklepie Conteshop.pl znajdziesz bardzo duży wybór modeli i rozmiarów. Biustonosze w dużych rozmiarach to nasza pasja.

zobacz także: Jak się ubrać na wesele?