1000rad.pl

1000rad.pl – dom, lifestyle, praca, zakupy

Jak działa drukarka termotransferowa?
Zakupy

Jak działa drukarka termotransferowa?

Drukarka termotransferowa jest bardzo wszechstronnym urządzeniem, które sprawdza się nie tylko w przypadku druku na papierze, ale także jakimkolwiek innym materiale zarówno tym naturalnym, jak i sztucznym. Dzięki wspomnianemu produktowi mamy możliwość nanoszenia aplikacji o bardzo wysokiej jakość porównywalnej do tej z drukarek laserowych, która nie wiąże się z dużymi kosztami pod względem wykonania.

Jedną z popularniejszych technik wykorzystywanych do zadruku różnego rodzaju powierzchni, która jest bardzo chętnie wykorzystywana do nanoszenia aplikacji w postaci etykiet oraz kodów kreskowych, jest druk termotransferowy. Ze względu na wysoką odporność zarówno na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, wysoką temperaturę, wpływ światła, jak i działanie środków myjących, wspomniana metoda jest o wiele trwalsza i bardziej długowieczna aniżeli np. druk termiczny.

Sposób działania drukarki termotransferowej

Zasada działania urządzenia do druku termotransferowego jest oparta na rozstąpieniu pokrycia specjalnej taśmy barwiącej. Wspomniana kwestia prowadzi do tego, że zawarty w niej barwnik zostaje trwale przeniesiony/przyklejony na zadrukowywany materiał taki jak m.in. papier lub folia).

Najważniejszym elementem drukarki termotransferowej, jest głowica. To właśnie od jej parametrów takich jak np. temperatura, czy też prędkość ruchu, zależy z jakiej klasy urządzeniem mamy do czynienia. Oczywiście należy pamiętać, że jest to element bardzo zaawansowany pod względem technologicznym Posiada wbudowane różne funkcje, które tak naprawdę pozwalają nadać punktom grzewczym optymalną gęstość. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie druku w określonej rozdzielczości.

Zalety drukarek termotransferowych

Ze względu na szereg zalet, drukarka termotransferowa jest urządzeniem cieszącym się na rynku coraz większą popularnością. Jej cechą charakterystyczną, jest trwałość nanoszonych aplikacji, dzięki czemu wykonywane przy jej użyciu etykiety oraz kody kreskowe, są o wiele bardziej odporne na szereg czynników takich jak m.in. ścieranie, wysokie temperatury, oleje, smary, czy też światło. To wszystko sprawia, że stanowią doskonałe rozwiązanie również tam, gdzie mamy do czynienia z najtrudniejszymi warunkami przemysłowymi.

Zastosowanie urządzeń do druku termotransferowego

Duża wszechstronność, uniwersalność, a także trwałość wykonywanych nadruków, sprawia, że drukarki termotransferowe z powodzeniem można stosować w wielu branżach. Doskonale sprawdzają się nie tylko do drukowania etykiet i kodów kreskowych, ale także podczas znakowania odzieży oraz wielu innych produktów reklamowych w postaci np. filiżanek lub kubków.

Chcąc mieć pewność zakupu wydajnej i niezawodnej drukarki termotransferowej, zachęcamy do skorzystania z oferty Aska.com.pl