1000rad.pl

dom, lifestyle, praca, zakupy

Jak nosić gorset
Uroda

Jak nosić gorset, by wyglądać modnie i stylowo?

Trudno znaleźć kobietę, która jest zadowolona ze swojej figury. Nawet panie uchodzące za zgrabne, chętnie doszukują się w sobie różnych mankamentów. Stąd tak wielka popularność bielizny modelującej sylwetkę. Jaki element garderoby najlepiej eksponuje kobiece kształty? Gorset. Czy wiesz, jak nosić ten retro dodatek?

Sztywny tułów, uniesiony biust

Już od najmłodszych lat jesteśmy instruowani, że ładną sylwetkę zapewnia odpowiednia postawa. Wyprostowane plecy, lekko ściągnięte ramiona i wypchnięta klatka piersiowa wpływają pozytywnie na estetykę naszego wyglądu. O tych zasadach łatwo zapomnieć. Istnieje detal, który zapewnia właściwą stabilizację korpusu. To gorset – zmora wielu pokoleń kobiet. Dlaczego panie za nim nie przepadały? Dawne modele zwykle zbyt mocno ściskano przy zawiązywaniu. Osiągano przy tym piękną figurę klepsydry, ale jednocześnie pozbawiano kobiety swobodnego oddechu i wygodnego poruszania się.

W krainie męskich fantazji

Usztywniony tułów, nawet w pozycji siedzącej, w połączeniu z uniesionym, wyeksponowanym biustem robi wrażenie. W takiej wersji nawet mały biust zyskuje atrakcyjną oprawę. Współcześnie zachwyt panów nie musi iść w parze z niewygodą kobiet. Gorsety szyje się z elastycznych tkanin, które nie krępują ruchów. Są miłe w dotyku i pięknie opinają sylwetkę. Warto sięgać po ten element męskich fantazji, zarówno do strojów dziennych, jak i wieczorowych. Sylwetka nabierze w nim pięknego kształtu, a właścicielka gorsetu pozbędzie się kilku kompleksów. W wersji wieczorowej gorset często łączy się z pasem do pończoch, przez co całość prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie.

Jak i do czego nosić gorset?

Przygodę z gorsetem można zacząć w każdej chwili. Ciało musi się przyzwyczaić do nieco innego rodzaju bielizny, dlatego nie warto ściskać go za mocno. Gorset dzienny, sznurowany, zakłada się sprawnie już po kilku próbach. Taki element stylizacji świetnie sprawdzi się na większe wyjścia, na romantyczną randkę, pod sukienkę, czy też do spodni. Pięknie podkreśli talię, odejmując kilka centymetrów w newralgicznych miejscach. Panie, które chcą nosić gorset dla treningu talii, powinny wybrać model underbust, który kończy się pod biustem. Daje więcej swobody ruchy, ale wygląda mniej zmysłowo niż wersja overbust, obejmująca także piersi.

Jak dobrać gorset do swojej sylwetki? Wystarczy znaleźć odpowiedni rozmiar. Zbyt mały lub zbyt duży spowoduje dyskomfort. Warto pamiętać, że w gorsecie każdy biust wygląda dobrze.

zobacz także: Impreza w stylu lat 70 – jak się ubrać?

zobacz także: Jak ubrać się na koncert?