1000rad.pl

dom, lifestyle, praca, zakupy

buty dla dziecka
Zakupy

Jak ubierać dziecko zimą

Zimowa garderoba dziecięca – to musisz wiedzieć

Zima zbliża się wielkimi krokami, a Ty zastanawiasz się jak ubrać dziecko przed wyjściem z domu? Osiągnięcie zadowalającego kompromisu polega na takim doborze garderoby, że dziecko nie zmarznie, ale jednocześnie nie przegrzeje się. Oba zjawiska bowiem mogą doprowadzić do obniżenia odporności malucha i wystąpienia poważnej infekcji.

Podstawy ubierania dziecka zimą

Im dziecko mniejsze, tym więcej uwagi będzie wymagało. W końcu noworodek nie jest w stanie określić czy jest mu ciepło, czy zimno i odpowiedzialność za stwierdzenie tego faktu spoczywa na nas. Jedną z podstawowych zasad ubioru jest tzw. ubiór na cebulkę czyli kilka warstw odzieży i kontrolowanie ciepłoty ciała dziecka . Punktem do jego pomiaru jest kark. Ciepły oznacza odpowiedni ubiór, zimny wymaga dołożenia dodatkowego ubrania a mokry – pozbycie się jednej z warstw odzieży.

Podstawową warstwą, przylegającą do ciała będzie body z długim rękawem i rajstopki. Następnie można zdecydować się na polarowy komplet dresowy lub ciepły pajacyk. Wierzchnim okryciem odpowiadającym kurtce jest kombinezon, który należy poszerzyć o ciepłą czapeczkę, rękawiczki i w razie potrzeby dodatkową parę skarpet.

Ubranka dla dziecka – na co zwrócić uwagę

Skóra dziecka jest jest dużo wrażliwsza niż skóra osoby dorosłej. Wybierając wyprawkę należy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego zostały zrobione ubranka. Ważne jest żeby były przewiewne i luźne. Nie mogą być zbyt sztywne i wyposażone w ściągacze uciskające ciało, a materiały powinny być w przeważającej części naturalne. Najlepszym rozwiązaniem będzie garderoba z bawełny organicznej, wełny, lnu, konopi lub kaszmiru.

Gdzie kupować ubranka dla dziecka

Kompletując wyprawkę pewnie nieraz zastanawiałaś się gdzie dokonać zakupów: w hurtowni odzieży dziecięcej, sklepie stacjonarnym, sklepie internetowym, czy kupić je od rodziny i znajomych.

Jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań będzie postawienie na zakup odzieży w hurtowni – zwłaszcza przy pierwszym dziecku. Dzięki tej opcji możesz zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne elementy garderoby swojego maluszka w jednym miejscu. Dodatkowym atutem jest korzystna cena – niejednokrotnie niższa niż w tradycyjnym sklepie.

Jedną z hurtowni oferujących szeroką gamę produktów dla dzieci jest https://www.e-hurtowo.eu, gdzie każda mama znajdzie odzież odpowiadającą jej wymaganiom. Ubranka wykonane są z wysokogatunkowych materiałów, a ich solidność i dbałość o szczegóły zapewni nie tylko komfort użytkowania, ale również trwałość na dłuzszy okres czasu.