1000rad.pl

dom, lifestyle, praca, zakupy

jak usunąć plamę z materaca
Lifestyle

Jak usunąć plamę z materaca?

Jak wiadomo właściwie dobrany materac jest kluczem nie tylko do zdrowego, ale również regenerującego snu. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób powinno się czyścić wspomniany produkt. Jak usunąć plamę z materaca?

Czyszczenie materaca odkurzaczem

Zdecydowanie najprostszym sposobem na czyszczenie materaca, będzie jego systematyczne odkurzanie. Rekomendowane jest dokonanie tego odkurzaczem wyposażonym w filtr antyalergiczny. Dzięki temu wszystkie zanieczyszczenia z materaca będą zatrzymane w środku. Nie trafią tym samym do powietrza. Można bez żadnego problemu korzystać ze zwykłego odkurzacza. W celu uzyskania lepszego efektu można podjąć decyzję o użyciu płynu przeznaczonego do prania dywanów.

Czyszczenie materaca na mokro

Świetnym rozwiązaniem będzie przeprowadzenie czyszczenia omawianego materaca na mokro. W jaki sposób należy tego dokonać? Osoby, które są zainteresowane użyciem możliwie najmniejszej liczby detergentów, powinny postawić na urządzenia do czyszczenia parowego.

Jakie środki czyszczące powinno się zastosować? Doskonale zdadzą egzamin produkty przeznaczone do czyszczenia tapicerek. Koniecznie trzeba podkreślić, że są one niezwykle delikatne. Dzięki temu użytkownik nie będzie musiał martwić się o ewentualne podrażnienia. Świetny rezultat będzie w stanie także zagwarantować aktywna piana.

Jak można wyczyścić materac sodą oczyszczoną?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wspomniana soda oczyszczona jest środkiem w pełni naturalnym i ekologicznym. Warto podkreślić, że cechuje się także doskonałymi właściwościami czyszczącymi. W przypadku omawianych materaców umożliwia na usunięcie niechcianych zabrudzeń. Ponadto pochłania nieprzyjemne zapachy.

Należy mieć świadomość, że do czyszczenia materaców można wykorzystać tylko sody oczyszczonej lub dodać do niej aromatycznych olejków. Rekomendowane jest dokładne rozprowadzenie sody na całej powierzchni materaca. Świetnym rozwiązaniem będzie także delikatne wcieranie sody w tkaninę. Następnie należy zostawić materac na kilka godzin. Kolejnym etapem będzie odkurzenie.

O czym należy jeszcze pamiętać podczas czyszczenia plam?

Warto wiedzieć, że doskonałym sposobem na pozbycie się plam z materaca będzie zastosowanie odplamiacza enzymatycznego. Godny uwagi jest fakt, że wspomniany środek można zrobić samodzielnie. Należy również mieć świadomość, że tradycyjnym odplamiaczem tego typu może być roztwór wody z sokiem z cytryny. Rekomendowane jest bardzo dokładne rozprowadzenie go na plamie, a następnie pozostawienie na kilkanaście minut. Na końcu wystarczy wyszorować całą powierzchnię zwykła szczotką.

Zobacz też: