1000rad.pl

1000rad.pl – dom, lifestyle, praca, zakupy

plamy z herbaty
Lifestyle

Jak usunąć plamy z herbaty?

W obecnych czasach coraz więcej osób dba o wygląd różnych produktów, które składają się z materiałów. Wśród nich można wymienić zarówno ubrania, jak i tekstylia. Jednak bardzo często zdarzają się zaplamienia tego rodzaju produktów, na przykład herbatą. Wiele osób zastanawia się, jak usunąć plamy z herbaty. Warto się tego dowiedzieć oraz poznać najbardziej niezawodne sposoby.

Sok z cytryny

Przede wszystkim bardzo dobrym sposobem na usunięcie plam z herbaty z całą pewnością będzie sok z cytryny. Dlatego warto go do tego celu wykorzystać. Sok należy wycisnąć z całej cytryny. Uzyskany płyn należy wetrzeć w suchą plamę oraz pozostawić na jakiś czas. Następnie powinno się uprać dany materiał w tradycyjny sposób. Oprócz tego materiał można również z powodzeniem wystawić na słońcu, które wspomoże proces usuwania plam z herbaty z materiału. Będzie to niezwykle skuteczne rozwiązanie.

Szare mydło

Kolejnym sposobem na usunięcie plam z herbaty jest wykorzystanie do tego celu szarego mydła. Jest to produkt o bardzo skutecznych właściwościach, dlatego na pewno się w tym przypadku bardzo dobrze sprawdzi. Powstałe zabrudzenia należy obficie natrzeć szarym mydłem, a następnie spłukać ciepłą wodę. Dzięki wykorzystaniu szarego mydła można w bardzo skuteczny sposób usunąć plamy z herbaty z ubrań oraz innych materiałów, takich jak na przykład obrus.

Sól

Wykorzystanie soli to także bardzo skuteczny sposób na usunięcie wszelkiego rodzaju plam, które powstały z herbaty. Zaschniętą plamę należy obficie zasypać solą, odczekać kilka minut, a następnie spłukać ciepłą wodą. Skuteczne będzie również zastosowanie w tym przypadku sody oczyszczonej. Ma ona bardzo podobne właściwości, co sól, dlatego również się sprawdzi. Metodę z solą lub z sodą oczyszczoną można powtarzać do skutku, aż wszystkie plamy z herbaty znikną z czyszczonego materiału. Po tym procesie tkaninę warto również uprać w sposób tradycyjny.

Woda utleniona

Kolejnym skutecznym sposobem na usunięcie plam z herbaty z całą pewnością jest wykorzystanie wody utlenionej. Woda utleniona z amoniakiem w szczególny sposób sprawdzi się w przypadku materiałów o białym kolorze, takich jak na przykład obrusy. Substancję należy nanieść na zaschniętą plamę, a następnie chwilę odczekać. Poza tym materiał powinno się również uprać w tradycyjny sposób, dzięki czemu wywabianie plam na pewno okaże się w pełni skuteczne oraz efektywne. Warto wypróbować tego rodzaju metodę w przypadku, gdy inne sposoby zawiodły. Na pewno będzie to najbardziej korzystne rozwiązanie spośród wszystkich możliwych i dostępnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *