Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle kwiaty na balkon

Jak wybrać idealne kwiaty na balkon?

Data publikacji 4 kwietnia 2021


Balkon może stać się oazą spokoju nawet w środku dużego miasta. Wystarczy posadzić na nim rośliny, które pomogą stworzyć zielone i ustronne miejsce. Wiosna zbliża się wielkimi krokami więc wart zastanowić się, jakie kwiaty sprawdzą się na naszym balkonie?

Słoneczny balkon

Kwiaty na balkon południowy muszą być odporne na dużą ilość słońca. Palące promienie wytrzymają wyłącznie nieliczne kwiaty.

Petunie to jedne z najpopularniejszych roślin na południowy balkon. Świetnie czują się w słońcu trzeba jednak pamiętać, że muszą być podlewane dwa razy dziennie. Przesuszone szybko stracą kwiaty.

Namezja to piękna, ale nadal mało popularna roślina. A szkoda! Jej dwukolorowe kwiaty będą wyglądały wspaniale na każdym balkonie. Czerwone, pomarańczowo- różowe, różowo-białe czy błękitno-białe drobne kwiatuszki tworzą grona, które zachwycają kolorem.

Idealne kwiaty na balkon południowy to werbeny. Drobne kwiaty tworzą kuliste kształty. Będą pasowały do skrzynek oraz doniczek wiszących. Grona kwiatów delikatnie zwieszają się tworząc dekoracyjne, barwne kule.

Balkon zacieniony

Balkon, który nie jest zalany słońcem od rana do wieczora jest łatwiejszy do aranżacji. Wiele kwiatów czuje się dobrze w takich warunkach.

Idealne kwiaty na balkon zacieniony to begonie. Gęste, kolorowe główki kwiatów są widoczne z daleka. Czerwone, pomarańczowe, złote, żółte i różowe główki kwiatów wyglądają wspaniale. Trzeba jednak pamiętać o systematycznym nawożeniu, by rośliny miały siłę kwitnąć do późnej jesieni.

Fuksja to kolejna bardzo popularna roślina balkonowa. Ich piękno widać gdy znajdują się w donicach wiszących, a kwiaty mogą swobodnie się zwieszać. Trzeba pamiętać, że jest to roślina, która bardzo źle czuje się w słońcu. Cień jest jej sprzymierzeńcem.

Chcąc mieć kwiaty, które będą kwitły do pierwszych przymrozków warto pomyśleć o pelargoniach. Są trwałe, łatwe w uprawie oraz wyjątkowo dekoracyjne. Mimo iż są to kwiaty, które stoją w cieniu i tak należy pamiętać o obfitym nawadnianiu. Rano i wieczorem rośliny powinny być podlewane.

Jak zaaranżować elegancki balkon?

Kwiaty na balkon najczęściej wieszamy w skrzynkach na barierkach. Dzięki temu są one widoczne nie tylko od strony mieszkania, ale również z zewnątrz. Warto również kwiaty powiesić w doniczkach przymocowanych do sufitu. Dzięki temu będą zdobiły cały taras.

Kwiaty na balkon warto również ustawić na podłodze. Duże donice, w których będą znajdowały się barwne kompozycje złożone z kwiatów oraz roślin liściastych będą wyglądały bardzo atrakcyjnie. Do takich bukietów warto wykorzystać rośliny, które mają dekoracyjne liście.

Redakcja 1000rad.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?