1000rad.pl

dom, lifestyle, praca, zakupy

Zakupy

Jaki będzie najlepszy zestaw do jogi?

Dobrze dobrane akcesoria do jogi pozwolą na bardziej wydajny trening, dzięki nim ćwiczenia rozciągające i wzmacniające będą bardziej efektywne a do tego przyjemne!

Jakie wybrać akcesoria do jogi?

Przyrządy i akcesoria do jogi potrafią znacznie urozmaicić trening, a także ułatwić wykonywanie niektórych ćwiczeń. Dawniej wystarczała tylko mata do ćwiczeń dziś można skomponować indywidualny zestaw do jogiChoć mata jest cały czas nierozłącznym elementem ćwiczeń warto uzupełnić swoje ćwiczenia o dodatkowe przybory.

Akcesoria do ćwiczeń są czasem nazywane rekwizytami, jednak nie pełnią bezużytecznej funkcji. Są bardzo nowoczesne i nie jest to chwilowy krzyk mody. Odpowiednio skomponowany zestaw do jogi sprawi, że ćwiczenia będą przyjemniejsze.

Jak skomponować zestaw do jogi?

Mata

Dla każdego coś wyjątkowego, maty dzielą się na podróżne, dla poczatkujących oraz ze względu na rodzaj jogi:

  • Mata do HOT jogi
  • Do jogi łagodnej
  • Przeznaczona do jogi dynamicznej

Wybierając matę należy dobrze przemyśleć swoje potrzeby, przeanalizować jaki rodzaj jogi będziemy ćwiczyć. Wybór maty jest niezwykle istotny. To na macie spędzimy cały trening i to ona ma duży wpływ na jakość ćwiczeń. Dzięki dobrze dobranej macie ćwiczenia można robić lepiej i dokładniej.

Pianki i klocki

Choć nazwa wskazuje jakby były to zabawki, to zupełnie nimi nie są. Te elementy potrafią zastąpić niejedno profesjonalne urządzenie do ćwiczeń. Osoby początkujące mogą je stosować jako podpórki dla dłoni. Pomagają w momentach, gdy mięśniom brakuje jeszcze elastyczności, wspomagają ćwiczenia mniej zaawansowanych miłośników jogi. Klocki mogą być zrobione z różnych materiałów, dla podróżujących są stworzone także ultralekkie przybory z pianki. Jeśli jednak klocki mają być praktykowane głównie w domu można postawić na drewno, które daje bardzo dobrą stabilność.

Paski do jogi

Są potrzebne do utrzymania stabilizacji ciała podczas wykonywania ćwiczeń. Koniecznie trzeba dopasować rozmiar paska do swoich gabarytów. Musi on dokładnie pasować. Warto uzupełnić swój zestaw do jogi właśnie o ten element. Jest on niezwykle przydatny i można wykonywać z nim wiele ćwiczeń.

Koło do jogi

Jest to zupełnie nowe rozwiązanie, wygląda na pierwszy rzut oka jak małe hula hop, ale jest dużo szersze. Jest to świetne urządzenia dla tych osób, które mają tendencję do garbienia się lub prowadzących siedzący tryb życia.

Koc do jogi

Przydaje się podczas wykonywania trudnych ćwiczeń na kolanach, można go podłożyć pod nogi lub okryć się nim podczas relaksacji na koniec treningu.

Poduszka do medytacji

Przydaje się podczas treningów nastawionych na medytowanie. Wspomaga prawidłowe ułożenie pleców i miednicy. Pozwala odprężyć się w wygodnej pozycji.

Joga to spokojne ćwiczenia, lecz dość wyczerpujące, dzięki różnym gadżetom stają się ciekawsze. Nie trzeba już powtarzać ćwiczeń ze znudzeniem, wystarczy uzupełnić swój zestaw o nowe akcesoria. akcesoria do jogi występują w wielu ciekawych formach i kolorach, każdy znajdzie sprzęty idealne dla siebie.