1000rad.pl

dom, lifestyle, praca, zakupy

Lifestyle Uroda

Jakie nuty zapachowe w perfumach są najoryginalniejsze?

Różne osoby szukają różnych zapachów w perfumach. Każdy z nas ma coś, co pobudza jego zmysły i trafia w gust. Połączenia różnych zapachów w perfumach dają możliwość znalezienia naprawdę unikatowego, wyjątkowego produktu. Jednak aby wiedzieć, co w zapachach nam się podoba, musimy poznać jego budowę. Oto najoryginalniejsze nuty w perfumach! Jeśli szukasz czegoś, co będzie się wyróżniało, to postaw właśnie na te kompozycje!

Z czego zbudowane są perfumy?

Ogólnie wyróżnia się trzy elementy zapachowe w perfumach: głowę, serce oraz bazę albo inaczej podstawę. Wszystko to razem tworzy właśnie kompozycję. Głowa to nuty, które są wyczuwalne na samym początku, bardzo intensywne, ale i krótkotrwałe. Serce tworzy kompozycja, która ujawnia się dopiero po pewnym czasie od uwolnienia perfum. To coś, co tworzy charakter perfum, pewne tło dla całej kompozycji. Baza jest najbardziej ogólna, intensywna i najbardziej trwała. To te nuty zapachowa pozostają na naszym ciele najdłużej. W każdym z elementów wyróżnia się pewne charakterystyczne zapachy, które mogą występować tylko w danej kategorii.

Jakie są unikatowe, oryginalne zapachy w perfumach?

Jeśli szukasz czegoś unikatowego, to powinieneś zwrócić uwagę na te kilka połączeń zapachowych. Perfumy damskie oryginalne to między innymi te cytrusowe, kwiatowe, paprociowe i orientalne. Każde z nich mają inną bazę, serce oraz głowę. Niektóre są zdecydowanie lepsze na lato, a inne z kolei będą odpowiednie na zimne, jesienne wieczory. Chodzi tu o to, że perfumy mogą być ciężkie albo lekkie, orzeźwiające. Te orientalne z pewnością są cieplejsze, nadają się na zimę. Owocowe, w szczególności cytrusowe nuty, to idealny zapach na lato. Oczywiście można znaleźć takie oryginalne połączenia, w których znajdują się i owoce, i np. piżmo czy drzewo sandałowe. To są dopiero unikatowe, ciekawe i wysmakowane perfumy!

Każde perfumy są oryginalne! Wystarczy się nimi popsikać…

Tak naprawdę, to każdy zapach perfum jest oryginalny. Chodzi tu o ich wyjątkowość poprzez delikatne zmienne nuty po nałożeniu na skórę. Na każdym z nas jedne perfumy będą pachnieć nieco inaczej. Dlatego właśnie są unikatowe i wyjątkowe! Gdy kupujesz perfumy, to zwróć uwagę na to, jak zachowują się na Twojej skórze. Najlepiej nałóż je i pochodź tak przez jeden dzień. Wtedy będziesz mieć pewność, że to właśnie Twój zapach! Nie będziesz żałować ani złotówki wydanej na perfumy, w których czujesz się najlepszą wersją siebie.

zobacz też: Jak się ubrać do klubu?