Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle pokrycia dachowe

Jakie pokrycia dachowe będą najlepszym wyborem na długi okres czasu?

Data publikacji 28 kwietnia 2024


Pokrycia dachowe to jeden z najważniejszych elementów, który może pochłonąć dużą liczbę pieniędzy w trakcie budowy domu. Należy się z tym liczyć, aby móc pozostawić na ten cel stosowną sumę pieniędzy. Jeżeli pokrycia dachowe nie zostaną wykonane w prawidłowy sposób, to nie ma szans na to, aby móc zamieszkać we wnętrzu domu. Do wyboru są różne pokrycia dachowe. Oto kilka wskazówek, które pomogą w finalnym podjęciu decyzji odnośnie zakupu dachówek.

Wycena dachu

Jakie są to koszty związane z wykonaniem pokrycia dachowego? Nigdy na to pytanie nie da się z góry odpowiedzieć, ponieważ wpływ na to będzie miało kilka elementów – w tym m.in. rynny, okna dachowe. Można poprosić o wykonanie takiej wyceny, która zawsze zostaje wykonana zgodnie z informacjami przekazanymi przez klienta. Firma Dach Serwis, która wykonuje dachy w Lublinie, chętnie podejmie się wykonania takiej wyceny. Wystarczy wejść na stronę https://dachserwis.com/, gdzie można znaleźć szczegółowe informacje na ten temat,

Kiedy należy pomyśleć o wyborze pokrycia dachowego?

Na temat materiałów wykorzystanych do wykonania pokrycia dachowego, można pomyśleć jeszcze na etapie projektowania całej konstrukcji. Wtedy to ma się szerszy wybór materiałów. Jeżeli będzie taka potrzeba, projekt dachu będzie można dopasować do wybranych materiałów budowlanych. W przypadku braku decyzji, trzeba będzie zastanowić się nad tym później. Należy jednak liczyć się z tym, że zwlekanie sprawi, iż wybór pokryć dachowych będzie mocno ograniczony. W tym momencie trzeba będzie dopasować je do konstrukcji dachu, a nie na odwrót, jakby to mogło być na samym początku.

Jakie pokrycia dachowe są jedną z najlepszych propozycji?

Wybór pokryć dachowych jest ogromny. Wśród nich można znaleźć te produkty, które wśród klientów cieszą się największą popularnością.

Na pierwszym miejscu znajduje się dachówka ceramiczna, która wybierana jest często w przypadku konstrukcji o wysokim poziomie zawiłości. Do wyboru są dachówki ceramiczne w różnej gamie kolorystycznej. Ich trwałość wynosi 100 lat. Jeżeli dojdzie do uszkodzenia dachówki ceramicznej, łatwo będzie można wymienić jeden element. Nie ma konieczności przeprowadzania remontu całego dachu.

Dachówki betonowe także dostępne są w różnych kolorach. Współczesna technologia sprawiła, że użytkownicy długo będą mogli cieszyć się głębią koloru. Dachówki tego rodzaju często mylone są z ceramicznymi. Warto postawić na dachówki cementowe, ponieważ wykazują się one dużą odpornością na porastanie mchem i zabrudzenia. Jej żywotność jest krótsza, za to niska cena przemawia za możliwością zakupu przez osoby mające ograniczony budżet.

Blachodachówki płaskie, trapezowe lub te, które imitują dachówki – wybór jest naprawdę szeroki, więc każda osoba ma szansę znaleźć coś, co będzie w stanie sprostać jej oczekiwaniom. Do wyboru są te blachodachówki, które można kupić w formie wygodnych taśm, ale także istnieje możliwość ich przycięcia na wymiar. Z tego pokrycia dachowego z pewnością powinny skorzystać te osoby, które mają do renowacji stary dach. Blachodachówka jest lekka, więc będzie się do takich czynności idealnie nadawać.

Papa powinna być stosowana przede wszystkim na dachach płaskich. Cieszy się dużą popularnością wśród osób, które planują wykonać tzw. dachy zielone, ponieważ chroni przed wilgocią. W tym jednak przypadku należy wspomnieć, że wyróżnia się papę do krycia wierzchniego oraz o przeznaczeniu podkładowym. Jej niska waga to jedna z zalet, które mogą przemawiać za jej zakupem do wykonania dachu.

Materiał zewnętrzny

Redakcja 1000rad.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?