Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom klimatyzacja

Klimatyzacja typu split – dlaczego warto ją wybrać?

Data publikacji 19 lutego 2021

W Polsce coraz popularniejsze staje się korzystanie z klimatyzacji. Urządzenia zauważane są już nie tylko w biurach czy sklepach, ale także domach i mieszkaniach. Nic dziwnego – klimatyzatory są niezwykle użyteczne! Służą nie tylko do ochładzania w upalne dni. Mogą sprawdzić się także jako forma dogrzewania pomieszczenia w zimie. Jednak zanim zdecydujemy się na daną klimatyzację warto poznać nieco więcej informacji. Co właściwie warto wybrać? Oto klimatyzacja typu split – dlaczego właśnie ona? Wszystkie ważne informacje znajdziesz poniżej. 

Czym charakteryzuje się klimatyzacja typu split?

Największą zaletą klimatyzacji typu split jest to, że może być ona zamontowana bez dużej ingerencji w budowę pomieszczenia. Dzięki zastosowaniu poręcznych przewodów freonowych nie trzeba wiercić dużych otworów w ścianach. Klimatyzacja typu split składa się z dwóch części. Pierwsza to jednostka wewnętrzna, czyli parownik. Umieszcza się go w pomieszczeniu, jest cichy i jego zadaniem jest udostępnianie ochłodzonego powietrza. Drugi element to jednostka zewnętrzna, czyli skraplacz. Jest głośniejszy od parownika, dlatego znajduje się poza pomieszczeniem. Warto też wiedzieć, że klimatyzacja typu split nie jest szkodliwa dla środowiska i otoczenia. 

Jakie parametry ma klimatyzacja typu split?

W zależności od tego, jak duże mamy pomieszczenie oraz jakie mamy oczekiwania w stosunku do urządzenia, wybierzemy inny typ klimatyzatora. Dlatego też warto wiedzieć na jakie parametry zwracać uwagę, aby być zadowolonym z osiągów danej klimatyzacji. Tak więc zacznijmy od poziomu głośności. Aby móc komfortowo przebywać w pomieszczeniu z klimatyzacją, jej poziom głośności nie powinien przekraczać 65 decybeli. Klimatyzacja split oscyluje w tej granicy na najwyższym trybie pracy. Warto postawić na modele, które mają funkcję kontroli zużywania energii. Dzięki temu wydajność urządzenia jest stale monitorowana i dostosowywana. 

Kolejna ciekawa i przydatna funkcja to samooczyszczanie. Modele z tą funkcją są trwałe, wydajne oraz higieniczne. Klimatyzator jest mniej narażony na powstanie pleśni lub rozwój drobnoustrojów. Nie ma także zjawiska powstawania brzydkich zapachów. Jeśli jesteśmy już przy higienie i zdrowiu, to warto wspomnieć także o opcji jonizatora. Kontrola ilości jonów w pomieszczeniu wpływa na komfort przebywania w nim. 

Najlepsze rozwiązania dostosowane do różnych pomieszczeń

Klimatyzacja Kraków może mieć wiele różnych opcji. Każdy ma możliwość dostosowania urządzenia do swoich potrzeb. Wszystko zależy także od naszego budżetu oraz wielkości pomieszczenia, umiejscowienia klimatyzatora itp.. Trzeba wziąć pod uwagę wszystkie elementy, aby wybrane urządzenie było jak najbardziej wydajne. Na szczęście na rynku dostępnych jest masa różnych opcji. Można znaleźć więc urządzenie wprost idealne. Wystarczy tylko poświęcić na to trochę czasu! 

Redakcja 1000rad.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?