Koniczyna biała na reumatyzm

0
41

Koniczyna biała z rodziny motylkowatych jest bardzo popularną rośliną trawnikową trwałą o łodygach pełzających i zakorzeniających się, liściach trójlistkowych (koniczyna czterolistna należy do tzw. anomalii).

Koniczyna biała na reumatyzm

Według tradycji ludowej przypisuje się lej przynoszenie szczęścia, choć znalezienie jej dowodzi jedynie spostrzegawczości), kwitnie biało od maja do października pączkami drobnych kwiatków. które są w rozkwicie różowe – później białe, a przekwitając – brązowieją.

Jako roślina pastewna koniczyna jest o tyle cenna, że ma szybki odrost i zarówno koszenie, jak wypasanie i deptanie nic jej nie szkodzi, wręcz przeciwnie. Odrost koniczyny koszonej jest szybszy, niż nie koszonej. Dużych wymagań glebowych koniczyna nie ma, ale lubi podłoże z dodatkiem azotu.

W zestawie z liśćmi poziomki  likwiduje stany zapalne jelit jest więc jedynym środkiem, który można zastosować przy zapaleniu wyrostka robaczkowego, gdy operacja jest z jakichkolwiek względów niemożliwa. Koniczyna biała łagodzi reumatyzm.

Napar z koniczyny i dziurawca

Kwiat koniczyny białej, ziele dziurawca po 1 części, liść pokrzywy i  nasienie kozieradki po 2 części zalać wrzątkiem. Napar pić raz dziennie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here