Łatwe w uprawie kwiaty na balkon

0
40

Bardzo popularną rośliną balkonową jest pelargonia, która ma wiele zalet. Pelargonie kwitną od początku lata do pierwszych przymrozków, raczej nie chorują i nie potrzebują szczególnej pielęgnacji. Wyjątkowo ładnie wyglądają pelargonie zwisające, czyli bluszczolistne.

Łatwe w uprawie kwiaty na balkon

Niektóre odmiany pelargonii mogą rosnąć nawet do trzech metrów w dół. Odmiany pelargonii, które mają pełne kwiaty są krótsze i rosną do jednego metra długości. Jako podłoże do pelargonii można wykorzystać uniwersalną ziemię, przeznaczoną dla roślin balkonowych, albo specjalną ziemię dla pelargonii.

Uprawa róż miniaturowych w gruncie może być trudna, ale nadają się one wspaniale do uprawy na balkony i na tarasy. Róże lubią miejsca jasne, przewiewne, a także słoneczne. Róże posadzone w pojemnikach należy podlewać umiarkowanie.

Dbanie o kwiaty

Nie wolno dopuszczać do przeschnięcia korzeni.W lecie można nawozić róże co dwa tygodnie odżywką dla róż. Ładnie na balkonach wyglądają też fuksje, które lubią cień, a ich kwiaty mają oryginalne kształty i barwy.

Na balkonach i tarasach ładnie wygląda też werbena, której nie wolno narażać na intensywne, bezpośrednie działanie słońca. Werbena rośnie najlepiej w miejscach półcienistych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here