1000rad.pl

dom, lifestyle, praca, zakupy

mężczyna
Lifestyle

Na czym prawdziwy mężczyzna oszczędzać nie może? Poznajcie top 5 takich rzeczy

Niektórzy mężczyźni mają tendencję do oszczędzania i to przesadnego oszczędzania. Tymczasem są takie rzeczy na których oszczędzać nie można, bo te tańsze nie zapewniają tak dobrej jakości albo generują jeszcze większe koszty. Poznajcie top 5 rzeczy, na których prawdziwy mężczyzna oszczędzać nie może.

Top 1: szampon do włosów i odżywka

Wielu mężczyzn kierując się oszczędnością, a może i wygodą decyduje się na produkty 3w1, to znaczy żel pod prysznic z szamponem i peelingiem lub odżywką. Takie produkty nie będą odpowiednie dla tych mężczyzn, których włosy mają specyficzne potrzeby, czyli większości. Jeśli zmagasz się z łupieżem, to koniecznie musisz sięgnąć po dobry szampon przeciwłupieżowy. Z kolei gdy Twoje włosy nadmiernie się przetłuszczają powinieneś wybrać szampon do włosów o lekkiej formule. Coraz więcej mężczyzn decyduje się na delikatną koloryzację i tzw. włosy muśnięte słońcem. Jeśli i Ty myślisz o sombre, to musisz wiedzieć, że niezbędne jest zaopatrzenie się w dobrej jakości szampon do włosów farbowanych czy też zniszczonych, odżywka i maska do włosów. Zlekceważenie potrzeb Twoich włosów skutkować będzie pogłębieniem problemów. Nie bez znaczenia jest fakt, że są trudności chociażby z rozczesywaniem włosów. Są one mało elastyczne, co sprawia, że późniejsza stylizacja jest też utrudniona. Zatem na szamponie i odżywce oszczędzać nie można.

Top 2: dobra pomada lub wosk do włosów

Jeśli masz włosy średniej długości, czy przynajmniej dłuższe w środkowej części i fryzurę typu quiff, undercut, ale i french crop czy side part, to nie powinieneś oszczędzać na produktach do pielęgnacji i układania włosów. Bez wątpienia do wyboru jest sporo produktów i zarówno guma do włosów, wosk, jak i dobra pomada mogą się sprawdzić. Istotne znaczenie ma to, by umiejętnie ich używać. W końcu nawet najlepszy produkt nie użyty odpowiednio nie da dobrych efektów. Zatem nie nakładaj produktu zbyt dużo. Jeśli Twoje włosy nie są podatne na układanie, to zainwestuj dodatkowo w prestyler. Bardzo szybko zauważysz różnicę, bo bez wysiłku będziesz układać Twoje dotąd niesforne kosmyki.

Top 3: kosmetyki do golenia i po goleniu

Na kosmetykach do golenia nie warto oszczędzać. Liczy się ich zrównoważony skład, ale i zdolność do tworzenia gęstej piany. Może się sprawdzić zarówno krem, pianka, jak i mydło do golenia. Każdy z tych produktów może być wydajny, dlatego inwestycja może szybko się zwrócić. Ważne by kosmetyki dobrze zmiękczały zarost, bo to pozwala przyspieszyć proces golenia, ale i sprawić, że będzie bezpieczniejszy. Nie można zapomnieć także o kosmetykach po goleniu, które łagodzą podrażnienia. Sprawdzi się markowa woda po goleniu dla mężczyzny. Warto podkreślić, że taki produkt nie musi mieć dodatku alkoholu, zatem może być odpowiedni także dla facetów o wyjątkowo wrażliwej skórze. Ma właściwości antybakteryjne i odkażające. Co ważne, woda po goleniu nie musi wysuszać skóry. Dla dogłębnego nawilżenia można sprawdzić się także balsam po goleniu. Wysokiej jakości kosmetyki mają również przyjemne nuty zapachowe i pozostawiają uczucie świeżości.

Top 4: perfumy, bo piękny zapach się liczy

Na pewno mężczyzna nie powinien oszczędzać na perfumach. W końcu zapach nas definiuje, dodaje nam pewności siebie. Zapach może również zwracać na Ciebie uwagę, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu o ile wybierzesz wysokiej jakości perfumy znanej marki. Kompozycje zapachowe są odpowiednio zestawione, tworzą bukiet, który ulega zmianie po nałożeniu na skórę i podane przez producent nuty zapachowe są rzeczywiście wyczuwalne. Zapach utrzymuje się długo, nie wietrzeje, nie jest mdlący dla otoczenia, a przyjemny. Tanie perfumy są często trudne w odbiorze dla otoczenia, zbyt intensywne na początku, a ponadto znacznie szybciej wietrzeją.

Top 5: gadżety elektroniczne – zegarek, smartwatch, smartfon

Żaden prawdziwy mężczyzna nie oszczędza na gadżetach elektronicznych. Dobry smartfon czy smartwatch to podstawa, bo taki produkt może posłużyć na wiele lat, a przynajmniej na pewno bezawaryjnie do czasu, aż pojawi się kolejny atrakcyjny produkt. Są i tacy mężczyźni, którzy kolekcjonują gadżety elektroniczne. Te wysokiej jakości mogą być używane przez wiele lat. Zatem opłaca się wydać więcej.