1000rad.pl

dom, lifestyle, praca, zakupy

wakacje w górach
Lifestyle

Najciekawsze miejsca na spędzenie wakacji w górach

Ostatni czas jest z pewnością dla wszystkich osób bardzo ciężki, dlatego niektórzy już myślą o upragnionym wypoczynku. Wakacje w górach są idealnym pomysłem, aby nabrać sił i zregenerować organizm na kolejny rok.

Polecane miejsca na urlop w górach

1. Karpacz – jest bardzo często wybierany przez turystów, ponieważ zachwyca widokami oraz posiada mnóstwo atrakcji. W miejscu tym znajduje się bardzo dużo szlaków o różnej trudności, dlatego każda osoba z pewnością da sobie radę. Na atrakcje w Karpaczu nie będziemy narzekać, ponieważ oprócz górskich wycieczek można wybrać się do Muzeum Zabawek lub Karkonoskich tajemnic czy zwiedzić Świątynię Wang.
2. Zakopane – jest kolejnym miejscem, gdzie co roku można zobaczyć całe mnóstwo turystów. Oprócz górskich wędrówek w miejscu tym czeka na odwiedzających sporo atrakcji, do których zaliczyć możemy:
– Morskie Oko
– Gubałówkę
– Dolinę Pięciu Stawów
– Halę Gąsienicową
3. Szklarska Poręba – jest miejscem, w którym możemy podziwiać wodospad Kamieńczyka oraz Szlarki. Obie trasy prowadzące do wodospadu są łatwe, dlatego osoby z dziećmi spokojnie mogą wybrać się na spacer w te miejsca. Główną atrakcją w tym miejscu jest Szrenica, na którą można się dostać kolejką linową.

Wakacyjne miejsca w górach bez dużej liczby turystów

Ze względu na ciągłą pandemię niektórzy szukają miejsc, gdzie nie ma tłumów ludzi. Dla takich osób najlepsze będą wakacje na uboczu, z dala od dużych miast. Do takich miejsc możemy zaliczyć:
1. Poronin – jest podhalańską wsią, w której zdecydowanie można znaleźć miejsce na wypoczynek z dala od tłumów. Poronin jest miejscem polecanym dla osób z dziećmi, które z pewnością nie będą się nudzić.
2. Łopuszna – miejscowość położona w województwie małopolskim jest idealnym miejscem dla wszystkich osób ceniących sobie spokój. W miejscu tym szczególnie jest polecana Willa Zarębek, która jest usytuowana niedaleko szlaku turystycznego wiodącego na Turbacz.
3. Rabka-Zdrój – miejscowość posiada wiele atrakcji, które są głównie przeznaczone dla dzieci. Najciekawszym obiektem w tym miejscu jest Willa Rabka, która gwarantuje udany wypoczynek w pobliżu szlaków turystycznych Beskidu. Willa Rabka przyjmuje także zwierzęta, dlatego nie musimy się martwić co zrobić ze swoimi pupilami na czas wyjazdu.

Pomysłów na spędzenie udanych wakacji z dala od zgiełku jest bardzo dużo. Pamiętajmy jednak, że podczas wyboru miejsca noclegowego warto zajrzeć w opinię innych osób o obiekcie, abyśmy mieli pewność, że oferuje on dokładnie to, co napisane jest w ofercie.

zobacz także: Jak się ubrać w góry?