1000rad.pl

dom, lifestyle, praca, zakupy

wywabianie plam z trawy
Lifestyle

Najlepsze sposoby na wywabienie plam z trawy

Z całą pewnością można stwierdzić, że plamy na ubraniach nie są przyjemnym elementem życia. Dlatego warto ich unikać, jeśli tylko istnieje taka możliwość. Wiele osób zastanawia się jednak, jakie są najlepsze sposoby na wywabienie plam z trawy. Warto się tego dowiedzieć oraz z nimi zapoznać.

Alkohol

Wywabianie plam z trawy jest możliwe dzięki wykorzystaniu bardzo zróżnicowanych środków. Wśród nich można przede wszystkim wymienić alkohol, który posiada niezwykle skuteczne działanie. Alkohol powinien mieć co najmniej siedemdziesiąt procent. Oprócz tego z powodzeniem można również wykorzystać rozcieńczony amoniak. Alkohol należy nanieść na powstałą plamę, a następnie pozostawić go na kilka minut. Po tym czasie powinno się go spłukać z tkaniny, a sam materiał poleca się również wyprać w tradycyjny sposób. Plama z trawy powinna skutecznie zniknąć.

Płyn do mycia naczyń

Kolejną metodą na usunięcie plam z trawy z ubrania jest wykorzystanie płynu do mycia naczyń. Jest to bardzo skuteczny sposób, dlatego poleca się go jako jeden z pierwszych możliwych do zastosowania. W plamę z trawy należy wetrzeć płyn do mycia naczyń, a następnie lekko potrzeć i zostawić na kilka minut. Po tym czasie tkaninę powinno się uprać w sposób tradycyjny w pralce, co w pełni umożliwi oczyszczenie się materiału z niepożądanych plam z trawy. Warto o tym pamiętać, ponieważ wykorzystanie płynu do mycia naczyń do usuwania różnego rodzaju plam jest bardzo skuteczne.

Woda utleniona

Kolejną substancją, którą z powodzeniem można wykorzystać do wywabiania plam z trawy jest woda utleniona. Ta metoda na pewno bardzo dobrze sprawdzi się w wielu przypadkach, nawet tych, które są problematyczne. W celu zastosowania tej metody należy nanieść wodę utlenioną bezpośrednio na powstałą plamę. Można ją również pocierać miękką ściereczką, aby uzyskać jeszcze lepsze efekty. Woda utleniona idealnie sprawdzi się również w przypadku innych plam, dlatego warto rozważyć jej zastosowanie.

Sok z cytryny

Wśród różnych substancji, które mogą mieć bardzo korzystne działanie w celu wywabienia plam z trawy można również wymienić sok z cytryny. Sok z cytryny powinno się wcierać w tkaninę do czasu, aż plama z niej zniknie. Dzięki temu wygląd materiału na pewno ulegnie poprawie oraz nie będą znajdowały się na nim żadne plamy. Jest to bardzo polecane rozwiązanie w wielu przypadkach. Zamiast czystego soku z cytryny można również zastosować kwasek cytrynowy, który będzie miał bardzo podobne działanie na tkaniny, co sok z cytryny. Dobrze jest o tym pamiętać.

Zobacz też: