1000rad.pl

dom, lifestyle, praca, zakupy

Opcja wypożyczenia czy kupna łóżka rehabilitacyjnego
Zdrowie

Opcja wypożyczenia czy kupna łóżka rehabilitacyjnego – co się bardziej opłaca?

Kiedy zdecydować się na wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego? Podeszły wiek czy nieszczęśliwy wypadek powodują sytuację w której opiekun musi podjąć decyzję, jak zapewnić prawidłową opiekę, oraz komfort i bezpieczeństwo dla takiej osoby. Opiekun lub rodzina niejednokrotnie jest zmuszona do przemeblowania pokoju i wyposażenia go w odpowiednie łózko rehabilitacyjne.

Często staje przed dylematem która opcja jest bardziej opłacalna, czy zdecydować się na zakup drogiego sprzętu, czy raczej wybrać opcję wypożyczenia takiego łóżka rehabilitacyjnego. Aby podjąć taką decyzję warto zapoznać się z korzyściami płynącymi z opcji wypożyczenia takiego sprzętu.

Pacjent unieruchomiony w łóżku przez długi okres czasu, podczas choroby lub rehabilitacji wymaga, nie tylko prawidłowej opieki, ale także odpowiedniego sprzętu, a przede wszystkim wygodnego i bezpiecznego łóżka. Długotrwałe przebywanie w pozycji leżącej pacjenta po wypadku, udarze, wylewie lub w przypadku osoby starszej leżącej, generuje powstawanie niepożądanych skutków ubocznych takich jak odleżyny. Aby zapobiec takim skutkom i ułatwić procesy opiekuńcze warto zaopatrzyć się w sprzęt medyczny który będzie ułatwieniem dla pracy opiekuna, a dla pacjenta wygodnym miejscem.

Dlaczego wynajem, a nie zakup łóżka rehabilitacyjnego?

Sporo rodzin decyduje się na opcję wynajmu łóżka rehabilitacyjnego z prozaicznego powodu, czyli finansów. Wynajęcie łóżka nie powoduje dużego obciążenia finansowego dla budżetu domowego, a nadwyżki można przeznaczyć na dodatkowy sprzęt lub środki potrzebne do rehabilitacji lub opieki. Opcja ta zapewnia wsparcie personelu wypożyczalni która, nie tylko zapewni pomoc przy złożeniu i transporcie łóżka, ale także zapewni odpowiednie szkolenie i odbiór sprzętu po okresie użytkowania. Przy wypożyczeniu łóżka rehabilitacyjnego możemy dopasować funkcje odpowiednie do schorzenia pacjenta leżącego, a dodatkowo  można dobrać odpowiedni materac. Stwarza to możliwość wymiany łóżka po krótkim okresie użytkowania na inny, który będzie bardziej dopasowany do rodzaju schorzenia, lub w razie potrzeby zastosowania innych funkcji w łóżku rehabilitacyjnym. Warto wspomnieć o wyższości wynajmu łóżka rehabilitacyjnego nad zakupem takiego sprzętu również z przyziemnego powodu jakim jest zaoszczędzony czas, którego nie musimy przeznaczyć na bieganie po sklepach i wyszukiwanie odpowiednich ofert. W wypożyczalni łóżek rehabilitacyjnych takie sprawy opiekun załatwi telefonicznie.

Zalety wypożyczonego łóżka rehabilitacyjnego

Poza oczywistą cechą łóżka rehabilitacyjnego jakim jest komfort i wygoda chorego oraz łatwość i dostęp do pacjenta podczas zabiegów rehabilitacyjnych i pielęgniarskich, takie łóżko powinno posiadać inne atrybuty takie jak:

  1. pilot do sterowania
  2. możliwość ustawiania pozycji
  3. wysięgniki do podciągania się pacjenta
  4. bezpieczne poręcze zabezpieczające boczne
  5. duże obciążenie (nawet do 175kg)
  6. kółka które umożliwiają łatwe przesuwanie 
  7. duży wybór funkcji (regulacja wysokości, pleców, podudzi)
  8. funkcja antytrendeleburga (podniesienie łóżka od strony głowy)
  9. po każdym użyciu łóżko jest dezynfekowane

Warto zobaczyć oferty sklepu medycznego który oferuje możliwość wypożyczenia łóżka już w cenie 120zł za miesięczne użytkowanie, oraz możliwość transportu, złożenia, przeszkolenia, odbioru, oraz warto zaznaczyć, że nie pobiera kaucji za użytkowane łóżko rehabilitacyjne.