Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle psy

Poradnik opieki – psy to najlepsi przyjaciele człowieka!

Data publikacji 19 marca 2021

Adopcja psa to dzień, w którym Twoje życie całkowicie się odmieni. Przede wszystkim właśnie poznałeś swojego najlepszego przyjaciela – wiernego, oddanego i zakochanego w Tobie! Po drugie, właśnie stałeś się odpowiedzialny za jego życie. To od Ciebie zależy, jak będzie rósł i się rozwijał. Aby wszystko działo się jak należy trzeba wiedzieć o kilku istotnych kwestiach w ramach opieki na psem. Zadbaj o jego wyprawkę, odpowiednie żywienie i szkolenie. Psy potrzebują naszej opieki i miłości, ale także wychowania i odpowiednich warunków!

Nowy pies i jego wyprawka – co kupić dla szczeniaka? 

Warto jeszcze przed przyjazdem pieska do nowego domu zadbać o jego wyprawkę. Składa się ona z kilku niezbędnych rzeczy, które zapewnią szczeniakowi odpowiednie warunki. Tak więc powinniśmy wyposażyć się w miskę na jedzenie oraz drugą na wodę, posłanie, maty do załatwiania się oraz zabawki. Do tego nie można pominąć jedzenia – sucha karma dla psa i ewentualnie mokra. Jeśli chodzi o wybór zabawek, to na początek warto wybrać gumowe kości, które będą idealnymi gryzakami dla małego pieska. Zwróć uwagę na odpowiedni rozmiar, aby szczeniak mógł je spokojnie złapać w zęby. Do posłania warto dołączyć koc, który da poczucie bezpieczeństwa oraz ciepło pieskowi. 

Tresura i wychowanie szczeniaka – od czego zacząć? 

Aby piesek był grzeczny i nie sprawiał problemów musimy od początku go wychowywać, czyli tresować. Na początek najważniejsze jest nauczenie załatwiania się na maty oraz zwracanie uwagi na gryzienie i skakanie po nogach. Jeśli teraz nie przyłożymy do tego należytej wagi, to pies wyrobi sobie ten niedobry nawyk. Gdy szczenię zostanie zaszczepione, będziemy mogli wychodzić z nim na zewnątrz. Wtedy możemy kupić smycz, szelki oraz obrożę. Gdy zwierzę będzie dorastało, będziemy musieli kupować coraz większe szelki. Warto postawić np. na sprawdzony produkt – obroża Foresto dla dużego psa. Dostaniesz ją np. w Sklep Zoologiczny Zoopers. Pamiętaj, że tresowanie powinno w głównej mierze polegać na chwaleniu psa za dobre zachowanie. Wręczaj mu wtedy smakołyk i głaskaj. Nigdy nie bij swojego zwierzaka! To nie jest sposób na wychowanie. Psy szybko się uczą dzięki metodzie nagradzania – często już po pierwszym dniu łapią komendy! 

Adoptuj psy – wiele szczeniaków czeka na dom w Schronisku!

Adoptowanie psa ze schroniska to najlepszy sposób na zyskanie wiernego przyjaciela. Choć nie można zaprzeczyć, że zabranie dorosłego psa może być wyzwaniem. Jednak takie psy po czasie odwdzięczają się taką ilością miłości, której nie dostaniemy od żadnego innego stworzenia. Jeśli jednak nie czujesz się na siłach, aby wziąć dorosłego psa ze schroniska, to małe psy także na Ciebie czekają. Często trafiają tu porzucone szczeniaki, które czekają na ciepły i kochający dom. Przemyśl, czy na pewno nie lepiej jest adoptować, niż kupić. Każdy pies kocha tak samo – obojętne, czy rasowy, czy też kundelek!

Redakcja 1000rad.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?