Przyczepki rowerowe dla dzieci – jaką wybrać

0
42

Jeśli chodzi o przewożenie dzieci na rowerach, to w Polsce wciąż najpopularniejszym sposobem są montowane w zależności od wieku dziecka z przodu lub z tyłu, foteliki. Tymczasem w krajach zachodnich, zwłaszcza tych, w których jeżdżenie na rowerach jest bardzo popularne i które mają odpowiednio rozwiniętą infrastrukturę rowerową, rzadko można napotkać tego typu rozwiązania, za to na ulicach królują niewielkie rowerowe przyczepki, w których przewozić można jedno, lub dwoje dzieci.

Przyczepki rowerowe dla dzieci

Pomimo pierwszego wrażenia, które nieraz jest zupełnie odwrotne, taki sposób wożenia dzieci jest dla nich nie tylko o wiele bardziej wygodny ale i bezpieczniejszy, między innymi ze względu na to, że hak i mocowanie łączące rower z przyczepką skonstruowane jest tak, że wywracający się rower nie powinien wywrócić przyczepki. Dzieci mają także wewnątrz do dyspozycji pięcio punktowe pasy bezpieczeństwa, a całość jest zamykana na zamek błyskawiczny, posiada również dach, który jest nieoceniony, jeśli w drodze złapie nas gwałtowny deszcz.

Przyczepki homologowane

Przez kilka ostatnich lat problemem, z którym musieli borykać się rodzice chcący w taki sposób przewozić swe dzieci było to, że sprowadzane z zachodu wózki nie miały polskiej homologacji, obecnie jednak można kupić przyczepki homologowane.

Ich dodatkowym plusem jest to, że po odczepieniu od roweru mogą służyć jako zwykłe wózki dziecinne, mają bowiem dodatkowe kółka z przodu, a z tyłu rączki do prowadzenia, tak jak zwyczajne wózki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here