Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle urządzenia rozruchowe

Ranking urządzeń rozruchowych

Data publikacji 4 czerwca 2024


Kiedy akumulator w pojeździe wyczerpie się, próby uruchomienia silnika mogą okazać się daremne. Na szczęście istnieje rozwiązanie w postaci przenośnych urządzeń rozruchowych, zwanych również jump starterami. Te kompaktowe i wydajne powerbanki pozwalają na skuteczne odpalenie auta nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Czym jest urządzenie rozruchowe do samochodu?

Urządzenie rozruchowe do samochodu, popularnie zwane jump starterem, to przenośny powerbank wyposażony w specjalne złącza umożliwiające podłączenie go bezpośrednio do akumulatora pojazdu. Urządzenia rozruchowe można nabyć na: https://primado.pl/kategoria-produktu/motoryzacja/urzadzenia-rozruchowe/

Głównym zadaniem urządzenia rozruchowego jest dostarczenie dodatkowej mocy niezbędnej do uruchomienia silnika w sytuacji, gdy akumulator w samochodzie uległ wyczerpaniu. W odróżnieniu od tradycyjnych powerbanków, które służą do ładowania elektroniki, jump startery charakteryzują się znacznie wyższym natężeniem prądu, pozwalającym na przekazanie dużej ilości energii do rozładowanego akumulatora.

Kluczowe parametry urządzeń rozruchowych

Wybierając odpowiednie urządzenie rozruchowe do swojego samochodu, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów:

Moc rozruchowa (prąd rozruchu)

Wartość ta określa maksymalny prąd, jaki jump starter jest w stanie dostarczyć do akumulatora pojazdu w celu jego rozruchu. Im wyższa moc rozruchowa, tym większe silniki będzie w stanie uruchomić dane urządzenie. Dla samochodów z silnikami benzynowymi zalecana moc rozruchowa to co najmniej 400A natomiast dla diesli – minimum 800A.

Pojemność baterii

Parametr ten wskazuje, ile energii może zgromadzić wbudowany akumulator jump startera. Im wyższa pojemność, tym więcej razy będzie można użyć urządzenia do rozruchu auta, zanim będzie wymagało naładowania. Typowa pojemność jump starterów mieści się w zakresie od 8000 mAh do 20000 mAh.

Dodatkowe funkcje

Nowoczesne urządzenia rozruchowe często wyposażane są w szereg przydatnych funkcji wykraczających poza samą możliwość rozruchu auta. Mogą to być między innymi wbudowane latarki, gniazda USB do ładowania elektroniki, funkcja powerbanku, a nawet kompresory powietrza.

Najlepsze urządzenia rozruchowe do samochodu 

Urządzenie Lokithor J1000 Jump Starter to prawdziwy „bóg gromu” wśród jump starterów. Zapakowany w jaskrawą, wodoodporną obudowę powerbank oferuje imponującą moc rozruchową na poziomie 1000A, pozwalającą na uruchomienie silników benzynowych o pojemności do 6 litrów oraz wysokoprężnych do 3 litrów. Jego litowo-polimerowe akumulatory zapewniają pojemność 20000 mAh, wystarczającą na nawet 60 cykli rozruchowych na jednym ładowaniu.

Green Cell PowerBoost Car Jump Starter

Flagowy produkt marki Green Cell, PowerBoost Car Jump Starter, to urządzenie rozruchowe najwyższej klasy. Jego moc szczytowa sięga imponujących 2000A, co pozwala na uruchomienie silników benzynowych o pojemności do 8 litrów oraz wysokoprężnych do 6 litrów. Pojemność akumulatora litowo-polimerowego wynosi 16000 mAh, umożliwiając nawet 30-krotne użycie jump startera przed koniecznością naładowania.

70mai Jump Starter

Dla tych, którzy poszukują urządzenia rozruchowego o dobrej relacji ceny do jakości, doskonałym wyborem będzie 70mai Jump Starter. Ten prosty, ale skuteczny model oferuje szczytowe natężenie prądu na poziomie 600A, wystarczające do rozruchu silników benzynowych o pojemności do 4 litrów oraz wysokoprężnych do 2 litrów.

Choć 70mai Jump Starter nie może pochwalić się tak imponującymi parametrami, jak droższa konkurencja, to i tak stanowi świetne rozwiązanie dla kierowców poszukujących niezawodnego i niedrogiego startera. 

Redakcja 1000rad.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?