Rauwolfia żmijowa na stany lękowe

0
53

Rauwolfia żmijowa to gatunek rośliny, tropikalnego półkrzewu z rodziny toinowatych występujący w Azji Południowo-wschodniej, w szczególności z Jawy, Sumatry i Półwyspu Indochińskiego.

Rauwolfia żmijowa na stany lękowe

Właściwości (zastosowanie): wyciągi i sproszkowany korzeń z rauwolfii żmijowej obniżają ciśnienie krwi i zwalniają akcję serca. Ponadto zwalniają również przemianę materii, obniżają ciepłotę ciała, zwiększają wydzielanie prolaktyny, hamują prawidłową owulację i zmniejszają libido.

Mają właściwości uspokajające i przeciwarytmiczne, w szczególności w stanach lękowych. Preparaty z rauwolfii mają zastosowanie w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Wspomaga leczenie nerwic, lęków, niepokoju, i pobudzenia psychoruchowego. Należy pamiętać, iż rauwolfią żmijową nie należy leczyć się bez zgody, wiedzy i kontroli lekarza.

Dawkowanie

Dawkowanie: w aptekach są dostępne preparaty zawierające rauwolfię żmijową, które obniżają ciśnienie krwi. Preparaty zmniejszają opór naczyń krwionośnych, działając na centralny system nerwowy. Należy je stosować w przypadku długotrwałego leczenia umiarkowanego nadciśnienia krwi, najczęściej łącznie z lekami moczopędnymi. Takie preparaty należy zażywać pod kontrolą lekarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here