Sposoby na udane wakacje

0
37

Biura podróży zachęcają nas już wypoczynkiem pod palmami za niemalże grosze. Co powinniśmy robić, by nasz wymarzony urlop nie okazał się pasmem rozczarowań ? Wystarczy przestrzegać kilku przykazań.

Sposoby na udane wakacje

Po pierwsze, dokładnie czytać umowę, w tym jej części napisane drobnym drukiem.

Po drugie, nie kupować kota w worku i nie decydować się na ofertę tylko dlatego, że w folderze są przy niej piękne zdjęcia, trzeba sprawdzać w internecie i czytać opinie innych.

Po trzecie powinno się zwracać uwagę na ilość gwiazdek w hotelach, pamiętając o tym, że nie zawsze gwiazdki oznaczają to samo i trzygwiazdkowy hotel w Grecji będzie miał taki standard jak dwugwiazdkowy we Francji, czy też w Hiszpanii.

Po czwarte warto wybierać opcję wyżywienia All Inclusive, ale najpierw sprawdziwszy dokładnie co się kryje pod tą nazwą, na przykład czy przekąski będą dla nas dostępne przez całą dobę, podobnie napoje, a jeżeli tak, to jakie.

Po piąte warto jest korzystać z ofert „last minute”, bowiem płacimy mniej, a mamy mieć zapewniony taki sam standard jak ci, którzy zapłacili znacznie więcej.

Udane wakacje

Po szóste pamiętaj o dodatkowych ubezpieczeniach – zdrowotnych, od utraty bagażu i tak dalej. Nie są drogie, mogą bardzo się przydać.

Po siódme dokładnie waż bagaż jeśli lecisz samolotem i nie dopuszczaj do przekroczenia maksymalnej masy, bo będziesz musiał słono płacić.

Po ósme nigdy nie gódź się na przewiezienie komuś jakichś paczek za granicę.

Po dziewiąte nie bój się egzekwować swoich praw, jeżeli coś jest nie tak.

po dziesiąte, miej zawsze pod ręką telefon z najważniejszymi numerami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here