Szkodliwość myszy domowych

0
53

Obecność myszy w domach, w firmach, w pomieszczeniach użytkowych jest uciążliwa i szkodliwa, ponieważ wygryzają dziury w ścianach, aby mieć dostęp do swoich kryjówek; wygryzają też dziury w pudełkach oraz w workach, aby mieć możliwość dostawania się do jedzenia; wygryzają też dziury w meblach, aby wyciągać z nich miękkie materiały do wyściełania swoich gniazd. Myszy zanieczyszczają też jedzenie.

Myszy – czy są szkodliwe?

Zostawiają po sobie mocz i odchody w wielu miejscach. Myszy roznoszą choroby przez swoje odchody i mocz, a także przez pasożyty – pchły, wszy i roztocza. Częstym sposobem rozprzestrzeniania się organizmów chorobotwórczych przez myszy jest zanieczyszczanie jedzenia odchodami, a także moczem.

Szkodliwość myszy domowych

Groźną chorobą roznoszoną przez mysie odchody jest Salmonella, która powoduje zatrucia pokarmowe. Myszy mogą wywoływać też zakażenia tasiemcem (przez odchody), żółtaczką, a także leptospirozą (przez mocz w jedzeniu i w wodzie), grzybicą woszczynową skóry głowy (przez kontakt bezpośredni myszy z człowiekiem, albo przez koty), dżumą (przez pchły), zapaleniem skóry wywołanym przez roztocza myszy domowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here