1000rad.pl

dom, lifestyle, praca, zakupy

Ubezpieczenia
Dom

Ubezpieczenia – w jakie warto zainwestować?

W piramidzie potrzeb Masłowa nie bez powodu bezpieczeństwo znajduje się na drugim miejscu, tuż za najbardziej pierwotnymi potrzebami — fizjologicznymi. Nie jesteśmy w stanie w stu procentach ustrzec się przed wszelkimi katastrofami i wypadkami, ale wykupując ubezpieczenia, możemy znacząco wzmocnić swoje poczucie bezpieczeństwa. Co warto ubezpieczyć, by spokojniej spać?

Dom i mieszkanie — Twój fundament bezpieczeństwa

Dom, choćby najskromniejszy, czy malutkie mieszkanie, to dla każdego człowieka azyl, do którego wraca się nawet po najdłuższej i najpiękniejszej podróży. Trzeba jednak mieć do czego wracać, a katastrofy takie jak pożary, powodzie, trzęsienia ziemi, czy nawet włamania rabunkowe to rzeczy, które zdarzają się w sposób zupełnie losowy. Mogą się przytrafić i bogatemu, i biednemu, ale zazwyczaj to właśnie osoby żyjące skromniej mocniej przeżywają utratę wszystkiego, co miały, ponieważ muszą budować swoje życie od początku, nie mając zupełnie nic. Agencja ubezpieczeń Ama Consulting poleca, aby ubezpieczać nie tylko domy, ale również budynki gospodarcze, które również generują spore straty w wyniku zawalenia, pożaru czy powodzi. Nie zaszkodzi jednak mieć w domu także czujnika czadu i dymu, alarmu przeciwwłamaniowego czy kamer, które wzmocnią Twoje poczucie bezpieczeństwa — i oby nigdy nie trzeba było robić z nich użytku.

Samochód — wykup nie tylko obowiązkowe OC!

Ubezpieczenie samochodu od odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe, aby móc poruszać się legalnie po drogach. Jednak oprócz niego, w odpowiednio wysokiej wersji polisy, warto mieć również autocasco. Nie należy wątpić w swoje umiejętności jako kierowcy, ale trzeba pamiętać, że wypadki zdarzają się nawet tym najlepszym. Ubezpieczając samochód, szczególnie ten o sporej wartości, możesz też spać spokojnie, jeśli zdarza Ci się parkować na osiedlu pod chmurką lub pozostawiać auto na dłużej w nieznanej sobie okolicy.

Ubezpieczenie na wypadek choroby — czy warto?

Ubezpieczenia na życie, a także na wypadek choroby, to zabezpieczenie nie tyle dla Ciebie, co dla Twoich bliskich, na wypadek Twojego uszczerbku na zdrowiu, zachorowania na chorobę wymagającą długotrwałej opieki, czy nawet ewentualnej śmierci. Niewielka suma składki wpłacana cyklicznie może okazać się najlepszym, co możesz zrobić dla swojej rodziny. Musisz jednak pamiętać, że ubezpieczając się na wypadek choroby, nie możesz już być chorym! Podejdź do sprawy poważnie — zastanów się, co zrobić Twoi bliscy, gdy ciężko zachorujesz, stracisz możliwość pracy lub nawet umrzesz. Co się wtedy z nimi stanie? Podobnie możesz zabezpieczyć też siebie, wykupując polisę swojemu partnerowi lub partnerce.