1000rad.pl

dom, lifestyle, praca, zakupy

Wymiana filtra w butelce Dafi
Lifestyle

Wymiana filtra w butelce Dafi? Poznaj proces!

Chcesz dowiedzieć się, jak wygląda wymiana filtra w butelce, ale również poznać butelkę filtrującą? Dowiedz się więcej i już dziś podejmij decyzję!

Butelka filtrująca to niezwykle poręczne, lekkie i trwałe urządzenie, które sprawdzi się w każdych warunkach o każdej porze roku. Każda butelka wielokrotnego użytku jest wyposażona w wymienny filtr węglowy (naturalne medium filtrujące, powstałe z łupin orzecha kokosowego), który usuwa nieprzyjemny zapach i smak chloru z wody kranowej, lekko podnosi jej pH, ponadto pozostawia niezmienioną ilość minerałów naturalnie w niej występujących (głównie magnez oraz wapń).

Co możesz zyskać, sięgając po butelkę z filtrem?

– odciążysz swój domowy budżet (uwolnisz się od kupowania zgrzewek butelkowanej wody ze sklepu, a co za tym idzie, zaoszczędzisz nie tylko pieniądze, ale i czas)

– zadbasz o środowisko (znacząco ograniczysz zużycie jednorazowych opakowań, w których często sprzedawana jest butelkowana woda ze sklepu)

– zapewnisz sobie komfortowe rozwiązanie (butelkowaną wodę kranową będziesz miał zawsze pod ręką)

– wyrobisz w sobie nowy pozytywny nawyk (butelka filtrująca pomoże ci zadbać o regularne nawodnienie organizmu)

Wiesz już, czym jest butelka filtrująca oraz co możesz zyskać, sięgając po to wyjątkowe rozwiązanie. Czas przejść do głównego wątku, czyli wymiana filtra w butelce Dafi. Poznaj proces krok po kroku!

KROK 1

Zacznij od umycia elementów butelki filtrującej, możesz do tego użyć ciepłej wody (maks. 50 stopni Celsjusza) oraz płynu do mycia naczyń. Ważne! Butelki wielokrotnego użytku nie można myć w zmywarce (wyjątkiem jest butelka filtrująca Solid od polskiej marki Dafi).

KROK 2

Następnie płucz filtr węglowy pod bieżącą wodą przez ok. 30 sekund. Napełnij butelkę filtrującą w 2/3 zimną wodą kranową i umieść w środku ustnik z filtrem węglowym.

KROK 3

Czas, abyś energicznie kilka lub kilkanaście razy wstrząsnął butelką filtrującą. Ważne! Woda może przybrać szary odcień, jest to spowodowane naturalnym węglem znajdującym się w filtrze (to naturalne zjawisko). Wylej wodę i przepłucz butelkę.

KROK 4

Powtórz proces (napełnij butelkę w 2/3 zimną wodą, umieść w środku filtr i zakręć ustnik). Następnie przechyl i naciśnij butelkę nad zlewem, wylej całą wodę przez ustnik. Przepłucz butelkę i powtórz proces.

KROK 5

Teraz napełnij butelkę filtrującą zimną wodą kranową, umieść filtr węglowy i zakręć ustnik. Wymiana filtra w butelce Dafi zakończona! Korzystaj z możliwości, jakie otwiera przed tobą butelka wielokrotnego użytku. Pamiętaj, o regularnej comiesięcznej wymianie filtra!

Wymiana filtra w butelce Dafi w formie wideo? Sprawdź na stronie youtube.com/Dafi!