Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle wyprawka do szpitala

Wyprawka do szpitala – co koniecznie trzeba zabrać?

Data publikacji 12 kwietnia 2021


Każdy szpital dysponuje listą rzeczy, których kobiety zgłaszające się do porodu nie muszą mieć ze sobą, ponieważ otrzymają je od szpitala. Warto dokładnie zapoznać się z takim dokumentem i wtedy świadomie spakować torbę porodową.

Co spakować do torby porodowej?

Rzeczy w torbie porodowej, czyli wyprawka do szpitala, składa się z przedmiotów potrzebnych matce i dziecku. Na pewno bardzo ważny jest komfort rodzącej. Jeżeli kobieta pragnie rodzić naturalnie i nie ma ku temu żadnych przeszkód, to trzeba do tego porodu się przygotować. Jeśli wszystko przebiega prawidłowo, w pierwszej fazie porodu można jeść i pić, aby mieć siły na cały ten trudny proces. Wiele butelek wody mineralnej z pewnością się przyda. Można też zabrać wysokokaloryczne przekąski, suszone owoce, coś słodkiego, co doda sił w chwilach kryzysu. Na pewno trzeba też zabrać odpowiednie ubrania, koszule do porodu i na później ubrania, w których można bez problemu karmić piersią.

Rzeczy dla dziecka

Jeśli chodzi o rzeczy potrzebne dla dziecka, to warto wziąć pieluszki i ubranka, jeśli nie zapewnia ich szpital. Każda przyszła matka ma wyobrażenie na temat tego, jak będzie karmić swoje maleństwo. Jeżeli planowany jest karmienie piersią, to warto zadbać o różne akcesoria i gadżety, które mogą to karmienie ułatwić w razie pojawienia się trudności. Na pewno ponad wszystko trzeba zachować spokój, brakujące rzeczy zawsze można dokupić. Po porodzie z pewnością bardzo pomocne będą wkładki laktacyjne, a także specjalne duże podpaski, kiedy rozpocznie się połóg.

Kiedy rozpocznie się poród

W czasie pakowania się do szpitala nie wolno zapomnieć o tak podstawowych rzeczach jak telefon komórkowy i ładowarka, pomadka do nawilżania ust, pasta i szczoteczka do zębów, klapki, a także ręczniki. Pakowanie torby do porodu na kilka tygodni przed planowanym terminem zgłoszenia się do szpitala pomoże zachować spokój. Wtedy, kiedy rozpocznie się akcja porodowa, nie trzeba będzie szukać w panice różnych dokumentów. Warto zabrać ze sobą dowód osobisty, kartę przebiegu ciąży, a także wszystkie dokumenty związane z medyczną historią ciąży, wyniki badań. Szpital powinien poinformować na stronie internetowej, jakie dokumenty są wymagane przy zgłaszaniu się do porodu. Oczywiście jeżeli dzieje się coś niepokojącego, to trzeba jechać do pierwszego szpitala, niezależnie od tego, czy torba jest spakowana czy nie. Wtedy liczy się tylko zdrowie i życie dziecka i matki. Warto jednak spokojnie przygotować się do porodu, również pod względem organizacyjnym.

Redakcja 1000rad.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?