1000rad.pl

dom, lifestyle, praca, zakupy

innowacyjny sposób na taflę wody na włosach
Uroda

Znasz ten innowacyjny sposób na taflę wody na włosach? Poznaj wodę lamelarną do domowego użytku

Woda lamelarna ma całkiem płynną postać i nie różni się niczym od wody na pierwszy rzut oka. Jednak ta ultralekka odżywka zawiera mikroskopijne cząsteczki – lamele, które nawilżają, odbudowują i wygładzają strukturę włosów. Płynna forma ułatwia wnikanie protein i aminokwasów pomiędzy łuski, i umożliwia domykanie ich, dzięki czemu włosy stają się gładkie, miękkie i lśniące niczym tafla wody.

Kilka pytań na temat wody lamelarnej

Poznaj ten innowacyjny produkt do włosów bliżej. Jak działa woda lamelarna do włosów? Oto kilka pytań dotyczących stosowania płynnej, błyskawicznej odżywki. 

  • Czy woda lamelarna do włosów prostuje pasma? Woda lamelarna wygładza włosy na poziomie ich struktury – domyka ich łuski, nie zmieniając naturalnych właściwości pasm. Dlatego włosy kręcone wciąż będą się kręcić, ale przestaną się puszyć. Będą bardziej sprężyste i lśniące. Natomiast pasma proste będą wciąż proste, lecz jednocześnie sypkie i gładkie. Zyskają połysk, a Ty osiągniesz efekt tafli na włosach.
  • Czy woda lamelarna niszczy włosy? Nie, wręcz przeciwnie – kondycjonuje je i za każdym razem poprawia widocznie ich wygląd oraz wzmacnia strukturę. Jej sekret tkwi w technologii lamelarnej, dzięki czemu celnie trafia w głąb włosa, szybko i sprawnie wypełniając ubytki.
  • Jak często można używać odżywki lamelarnej? Płynną odżywkę można stosować nawet po każdym myciu włosów, ale ze względu na zawartość protein lepiej przeplatać ją z innymi rodzajami odżywek – humektantowymi lub emolientowymi, aby nie przeproteinować pasm.
  • Do jakich włosów wskazana jest odżywka lamelarna? Do średnioporowatych i wysokoporowatych. Czyli do włosów zniszczonych, pozbawionych blasku, sprężystości, płaskich, puszących się lub przyklapniętych u nasady. Można stosować ją na każdy rodzaj włosów, bez względu na ich strukturę. 

Jak stosować wodę lamelarną?

Jej użycie wygląda podobnie do aplikacji konwencjonalnej odżywki. Stosuje się ją na wilgotne, odciśnięte z nadmiaru wody włosy po umyciu ich szamponem. Ze względu na płynną postać najlepiej pochylić głowę nad wanną lub brodzikiem i zygzakowatym ruchem polać włosy na 2/3 ich długości, omijając nasadę. Delikatnie wmasuj odżywkę, by za kilka sekund zmyć ją ciepłą wodą. Możesz odczuwać delikatne ciepło podczas aplikacji produktu, co jest związane z jego naturalną cechą i działaniem. Po zmyciu nie ma potrzeby nakładania już klasycznej odżywki, chociaż oczywiście można zastosować dodatkowy produkt bez spłukiwania lub serum do stylizacji na gorąco.

Jakich efektów można się spodziewać po płynnej odżywce do laminacji?

Włosy stają się miękkie, gładkie i zyskują lustrzany blask. Płynna odżywka potrafi ujarzmić włosy puszące się, przesuszone i „niefrasobliwe”. Powstrzymuje elektryzowanie się włosów i ułatwia ich rozczesywanie. Odżywka zastępuje gabinetowe zabiegi laminacji, choć jej efekt jest znacznie krótszy – utrzymuje się do kolejnego mycia. Warto jednak pamiętać, że regularne stosowanie wody lamelarnej pozwala na długofalową poprawę kondycji włosów. Wiele kobiet sięga po produkt przed ważną okazją – potrafi wyczarować efekt wow bez konieczności długotrwałych i kosztowych zabiegów u fryzjera.

Materiał zewnętrzny