1000rad.pl

1000rad.pl – dom, lifestyle, praca, zakupy

organizacja wesel
Lifestyle

Dlaczego warto zorganizować 18 urodziny lub inne przyjęcie w restauracji?

Imprezy w domu czy ogrodzie powoli odchodzą w zapomnienie. Coraz częściej nawet niewielkie spotkania rodzinne organizowane są w restauracji lub na sali bankietowej. Wynajmując salę, można zaprosić znacznie więcej gości, a także móc podczas przyjęcia się bawić, a nie przejmować, czy każdy ma czysty talerzyk lub wystarczającą ilość jedzenia.

Organizacja wesel, urodzin i innych imprez okolicznościowych

Wiele osób coraz chętniej urządza różnego rodzaju przyjęcia rodzinne. Wcale nie musi to być wielka uroczystość, taka jak ślub czy okrągłe urodziny. Coraz częściej grono znajomych spotyka się regularnie w okresie karnawału, przy okazji komunii świętej lub z okazji imienin. Tak na dobrą sprawę każda okazja jest dobra, aby zorganizować przyjęcie. Jest bardzo wiele obiektów, w których można urządzić większą i mniejszą imprezę. Są restauracje, domy weselne, sale konferencyjne, hotele i wiejskie świetlice. W większości wypadków wraz z salą zamawia się także wyżywienie. Zazwyczaj menu składa się z kilkunastu lub kilkudziesięciu dań, które można dopasować do rodzaju imprezy lub upodobań gości. Wiele osób korzysta także z firmy cateringowej, którą zna i wie, że serwuje ona znakomite i świeże posiłki.

Kinderparty i 18 urodziny – gdzie urządzić imprezę dla dzieci?

Imprezy dla dzieci stają się coraz powszechniejsze w Polsce. Chętnie organizowane są kinderparty, na które zapraszane są dzieciaki ze szkoły i z sąsiedztwa. Takie przyjęcie może odbyć się z okazji urodzin lub ukończenia szkoły z dobrym wynikiem. Jest to świetny pomysł na prezent dla dziecka, które z pewnością się ucieszy z imprezy z przyjaciółmi. 18 urodziny są świętowane hucznie przez większość nastolatków wkraczających w dorosłe życie. Minęły czasy, kiedy to takie przyjęcie odbywało się w domu lub w knajpie. Teraz organizuje się przyjęcie dla rodziny i przyjaciół na sali przy suto zastawionych stołach, muzyce i tańcach. Przyjęcia dla dzieci urządza się najczęściej w mniejszych restauracjach, gdyż takie imprezy najczęściej są organizowane do 50 osób.

Sala do wynajęcia na imprezy okolicznościowe – jak znaleźć idealną?

Organizacja przyjęcia przede wszystkim zaczyna się od znalezienia idealnej sali. Musi być ona dostosowana do ilości zaproszonych gości. Na sali powinny być miejsca siedzące i parkiet do tańczenia. Dobrze jest znaleźć jasną i przestronną salę, którą będzie można łatwo udekorować. Wybierając salę, należy zwrócić uwagę na jej lokalizację. Powinien być do niej łatwy dojazd. Goście, którzy przyjadą samochodem, powinni mieć miejsca parkingowe. Najlepiej wybrać lokal, który położony jest z dala od miejskiego hałasu, ale jednocześnie jest to miejsce, do którego można dotrzeć komunikacją miejską. Idealna sala powinna mieć plac zabaw dla dzieci i ogród. Dobrze jest znaleźć salę z grillem na zewnątrz, wówczas można letnią porą urozmaicić imprezę pieczeniem kiełbasek.

Zalety przyjęcia organizowanego w wynajętej sali

Organizacja przyjęcia na wynajętej sali ma bardzo wiele zalet w porównaniu do przyjęcia domowego. Przede wszystkim organizator musi przygotować wszystko wcześniej, a podczas imprezy może swobodnie się bawić. O jedzenie i podawanie posiłków zadba obsługa. Organizując przyjęcie na sali, można zaprosić znacznie większą ilość osób niż do domu czy ogrodu. Nie trzeba przejmować się sąsiadami i można bawić się przy głośnej muzyce do białego rana. Po zakończeniu nie trzeba przejmować się sprzątaniem. Można spokojnie udać się do domu lub pokoju hotelowego i położyć do spania.

Jakie imprezy organizuje się najczęściej?

Przyjęcia okolicznościowe przede wszystkim większości osób kojarzą się z weselami. Jednak bardzo chętnie organizowane są także urodziny i to nie tylko okrągłe. Czasami rodzina spotyka się co roku i świętuje ten wspaniały dzień wspólnie z jubilatem. Większe i mniejsze przedsiębiorstwa często urządzają także imprezy firmowe. Odbywają się one z okazji świąt, jubileuszu firmy lub jako impreza integracyjna. Często urządzane są także przyjęcia karnawałowe, kinderparty i jubileusze ślubu.

zobacz także: