1000rad.pl

dom, lifestyle, praca, zakupy

wózki widłowe
Lifestyle

Czy warto wypożyczyć wózki widłowe?

Wyposażenie przedsiębiorstwa we flotę wózków widłowych jest dużą inwestycją, która mocno obciąży budżet. Kupić czy wynająć wózek widłowy do firmy? Które rozwiązanie jest bardziej opłacalne?

Wynajem wózków widłowych – czy warto?

Wózki widłowe są podstawowym wyposażeniem firm z wielu branż. Znajdują swoje szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, transporcie wewnątrzzakładowym, magazynach, na budowach czy handlu wielkopowierzchniowym. Nowoczesne rozwiązania oferowane przez producentów wózków widłowych jeszcze bardziej komplikują kwestię wyboru modelu wózka widłowego. Najważniejszym pytaniem z punktu widzenia przedsiębiorcy jest jednak to dotyczące rodzaju finansowania floty całej floty pojazdów. Wypożyczenie wózka widłowego może okazać się dużo lepszym wyborem niż zakup nowych wózków.

Jak wybrać odpowiedni wózek widłowy?

Podczas wyboru optymalnej jednostki warto zasięgnąć opinii u fachowców. Wypożyczalnia wózków widłowych oferuje doradztwo dzięki kadrze wykwalifikowanych ekspertów. Wybór wózka widłowego musi być zawsze poprzedzony dokładną analizą potrzeb przedsiębiorstwa. Kluczowymi kwestiami są odpowiedni udźwig, rodzaj napędu wózka, promień skrętu, prędkość maksymalna i typ ogumienia. Dobrze dobrany wózek widłowy zapewni bezproblemowe i komfortowe składowanie towarów na najwyższych kondygnacjach regałów. Najczęściej spotykanym napędem wózka widłowego jest gazowy i spalinowy. Nowoczesne wózki widłowe mogą być napędzane również zasilaniem elektrycznym. Ważne jest jednak to, by odpowiednio dopasować parametry wózków widłowych do rodzaju zakładu, w którym będą użytkowane, co przełoży się na niższe koszty eksploatacji, bezpieczeństwo i komfort pracy operatora wózka oraz efektywność jego działania.

Kiedy warto wypożyczyć wózek widłowy?

Coraz więcej właścicieli firm z różnych sektorów decyduje się na wynajem wózków widłowych. Co powoduje taki stan rzeczy? Przedsiębiorcy stawiają na elastyczne finansowanie i możliwość uniknięcia jednorazowego wydatku olbrzymiej kwoty. Dzięki temu mogą przeznaczyć ograniczony budżet na strategiczne cele firmy i dalszy rozwój biznesu. Cena pojedynczego wózka widłowego, który dopiero co opuścił halę produkcyjną, może sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych. Cała flota pojazdów to ogromny wydatek dla wielu dużych firm, nie wspominając nawet o sektorze małych i średnich przedsiębiorstw.

Istnieje możliwość wyboru dwóch rodzajów wynajmu – długoterminowy i krótkoterminowy. Który jest korzystniejszy? To zależy od kilku czynników – wielkości przedsiębiorstwa, rozmiarów docelowej floty, miesięcznego budżetu na ratę wynajmu, czy obecnej sytuacji, w której znajduje się firma.

W przypadku nagłych wypadków i awarii doskonale sprawdzi się krótkoterminowa opcja wynajmu wózków widłowych (STR). Zepsuta jednostka może doprowadzić do poważnych szkód. Zastój w pracy w gorących dla handlu okresach może skończyć się poważnymi kłopotami. Zakup nowego pojazdu w krótkim czasie może być problematyczny. Wypożyczalnia ma natomiast gotowe do pracy jednostki, które mogą zostać natychmiastowo dostarczone pod bramy zakładu pracy.

Dla wielu przedsiębiorców długoterminowy wynajem wózków widłowych (LTR) będzie najkorzystniejszą opcją. Najważniejszymi zaletami tego rozwiązania jest mniejsze obciążenie budżetu, szybka możliwość rozbudowy floty czy koszty serwisu wliczone w miesięczną ratę. Wynajem jest wygodną opcją, która daje możliwość skupienia się na kluczowych sprawach firmy.