1000rad.pl

dom, lifestyle, praca, zakupy

Meble kuchenne
Lifestyle

Meble kuchenne: modułowe czy na wymiar?

Remontując kuchnię lub urządzając to pomieszczenie w nowo nabytym mieszkaniu, każdy właściciel nieruchomości staje przed dylematem, czy postawić na gotowe meble modułowe, czy też zaprojektować i zlecić wykonanie mebli na wymiar. Obydwa rozwiązania mają swoje wady i zalety, ostateczny wybór zależy więc przede wszystkim od indywidualnych potrzeb i preferencji. Nie bez znaczenia są też kwestie finansowe. O szczegółach przeczytasz w poniższym tekście.

Kuchnia modułowa i na wymiar: czym się różnią?

W większości stacjonarnych i internetowych sklepów z meblami dostępne są gotowe meble kuchenne, na które składają się stojące i wiszące szafki w określonych wymiarach. Korzystając z zasobów danej kolekcji lub łącząc ze sobą kilka różnych, nabywcy mogą umeblować swoją kuchnię szafkami dostępnymi od ręki lub zamówić je ze stosunkowo krótkim okresem oczekiwania. Są to meble modułowe.

Innym rozwiązaniem jest zamówienie mebli kuchennych wykonywanych na wymiar na przykład nas stronie https://www.fabrykamebli.pl/. Takie szafki i blaty produkowane są precyzyjnie tak, aby idealnie wpasować się w przestrzeń. Zwykle są droższe, trzeba też dłużej na nie czekać, jednak niewątpliwą zaletą kuchni na wymiar jest jej niepowtarzalność i możliwość dostosowania do własnych potrzeb.

Plusy i minusy kuchni modułowych

Meble modułowe są zwykle tańsze, niż te wykonywane na zamówienie, dużym plusem jest też fakt, że zwykle można je kupić od razu podczas wizyty w sklepie lub z odbiorem maksymalnie kilka dni lub tygodni później, gdy zostaną przywiezione z magazynu. Osoby, które nie mają określonej wizji wyglądu swojej kuchni, mogą udać się do sklepu lub obejrzeć katalog online i wybrać coś z gotowych rozwiązań oferowanych przez daną firmę: meble kuchenne modułowe wybierane są więc najczęściej przez tych nabywców, którzy nie mają wiedzy, czasu lub ochoty, aby samodzielnie projektować swoją kuchnię — wolą zdać się na ofertę wybranego sklepu.

Posiadacze niestandardowych przestrzeni kuchennych, np. bardzo małych lub o nietypowym kształcie, mogą mieć problemy ze znalezieniem modułowych mebli kuchennych, które dobrze wpasują się w plan mieszkania. Może okazać się, że część przestrzeni jest niewykorzystana lub wręcz przeciwnie: kuchnia jest za mała, by pomieścić wszystkie potrzebne elementy. Ponadto decydując się na gotowe szafki, klient nie ma wpływu na materiał, z którego są one wykonane. Zdarza się tak, że meble, które wizualnie wyglądają bardzo atrakcyjnie, są nietrwałe i mało odporne na uszkodzenia.

Kuchnia na wymiar: za i przeciw

Meble kuchenne na wymiar to wygoda, precyzja i duża elastyczność. Jej nabywcy nie muszą martwić się przebieraniem wśród dziesiątek możliwych opcji i sprawdzaniem, czy dany model będzie pasował do ich mieszkania. Mają też pewność, że ich kuchnia jest niepowtarzalna, a przestrzeń — optymalnie wykorzystana. Stąd też na kuchnię na wymiar często decydują się właściciele mieszkań o bardzo niewielkiej, mało ustawnej kuchni lub też pomieszczenia ze skosami, które wymaga szczególnie przemyślanego układu.

Zamawiając meble kuchenne na wymiar, klient może zdecydować się dobre, trwałe materiały, które zagwarantują długą żywotność szafek. Bez problemu dobierze też do zabudowy wymarzony zestaw AGD.

Meble kuchenne wykonywane na wymiar są co prawda na ogół droższe, niż „gotowce” ze sklepu, jednak wcale nie musi tak być. Wszystko zależy od rodzaju wybranego materiału, ilości mebli i ich rozstawu: jeśli jest bardzo nietypowy, na pewno musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami. Czas oczekiwania ma kuchnię na wymiar jest oczywiście dłuższy, jednak większość jej nabywców ocenia, że jest tego warta.

Materiał zewnętrzny