Chrypka u dzieci – przyczyny i objawy

Chrypka u dzieci nie jest chorobą jako taką lecz objawem innego schorzenia. Zazwyczaj są to przeziębienie, zapalenie migdałków, zapalenie gardła lub krtani. Chrypka może być też skutkiem długotrwałego krzyku lub płaczu.

Chrypka jest skutkiem nadużycia wiązadeł i mięśni głosowych i objawia się najczęściej:

1. Suchym kaszlem

2. Ochrypłym gosem

3. Niemożności wydania pewnych dźwięków

Chrypka u dzieci nie wymaga jakiegoś specjalnego leczenia. Należy zadbać, aby dziecko jak najmniej mówiło (nawe szeptem), oszczędzało struny głosowe oraz unikało zimnych napojów, które podrażniają gardło. Jeżeli chrypka utrzymuje się dłużej i towarzyszą temu objawy innych wspomnianych chorób to należy przede wszystkim skupić się na leczeniu tych dolegliwości.

Powodem do niepokoju natomiast może być chrypka utrzymująca się dłużej niż tydzień. Należy udać się wtedy do laryngologa na konsultacje.

3 comments

  1. Juda

    Wszystkie chwyty dotychczas nie sprawdzały się, a to przyniosło skutek! Jestem bardzo wdzięczna i szczęśliwa! pozdro

  2. Ewelina

    W Internecie cały czas powstają strony z pseudo-radami i później są skutki jakie są. Jeżelido tworzenia porady i radzenia komuś siada osoba, która się w ogóle w temacie nie orientuje, to mamy klops. Tylko szkoda że ubolewająci , którzy takim pożal się Boże profesjonalistom wierzą i sądzą, że to co podają do wiadomości jest niekłamane.

  3. Aldona1987

    Zobaczyłam do tego czasu chyba wszystkie możliwe witryny dotyczące tego tematu i nie mogłam nigdzie znaleźć pomocy. Ale na szczęście koleżanka poradziła mi tę stronę i proszę! Rozwiązanie się znalazło, ślicznie dziękuję! Pozdr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.