Czyszczenie komputera

  • Written by:
  • 1 Reply

Komputer ma tendencje do brudzenia się wewnątrz obudowy. Zbyt dużo kurzu czy brudu może powodować hałas oraz utrudniać chłodzenie komputera, a w konsekwencji może go nawet uszkodzić.

Posprzątać w komputerze warto przynajmniej przed latem. Upały podczas których czujemy się zmęczeni szkodzą także komputerowi. W najlepszym wypadku jeśli się on przegrzeje to po prostu się wyłączy, a my będziemy musieli poczekać aż przestygnie, w najgorszym coś może ulec spaleniu, a myt będziemy musieli kupić nowy procesor czy kartę grafiki.

Innym wydarzeniem, któremu powinno towarzyszyć czyszczenie komputera jest remont. Ten niemal zawsze wiąże się z wszechobecnym kurzem i pyłem, które to następnie osiadają między innymi w komputerze. Pracom remontowym towarzyszą takie ilości brudu, jakie w normalnych warunkach osiadałyby wewnątrz obudowy przez wiele miesięcy.

Komputer najlepiej czyścić specjalnym, sprężonym powietrzem dostępnym w sklepach za kilkanaście złotych. Wydmuchujemy nim kurz z trudno dostępnych miejsc i zbieramy odkurzaczem. Musimy być ostrożni by nie wciągnąć zworek i innych elementów.

Wentylatory i radiatory możemy delikatnie wyczyścić pędzelkiem z miękkim włosiem.

1 comment

  1. Albert1980

    Tak się zastanawiam, czy autor porady sam z niej korzystał… Bo wygląda na to, że po prostu ściągnął ideę, nawet nie myśląc o tym, czy jest to coś warte… Drodzy, trochę rozsądku, myślenie nie boli… Siemka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.