Jak kelner powinien podejmować gości w restauracji

Pierwszy kontakt kelnera z gośćmi, pozwala wyczuć nastrój i oczekiwania gości, świadczy też o gotowości obsługi do pracy. Obsługa, która wita się z gościem, nigdy nie powinna rozmawiać z nim na odległość. Osoba, która wita gości, pyta ich o życzenia, czyli wielkość stolika, czy ma to być stolik dla palących, czy dla osób nie palących. Kelner, który doprowadza gości do stolika, powinien podać im kartę win i kartę dań. Kelner może także zapalić świeczkę, jeśli jest na przykład wieczór.

Odbieranie zamówień to obowiązek kelnera. Po przyjęciu zamówienia, kelner ma obowiązek przynieść zamówione przez gości napoje. Jeśli goście zamówią alkohol, kelner powinien przynieść całą butelkę, na przykład wina, a później podać jego markę oraz rocznik, a następnie powinien nalać trochę wina do degustacji.

Kelner może też nalewać wina gościom do kieliszków. Na początku wino trzeba nalewać Paniom, a następnie Panom. Kelner powinien też sprawdzać, czy goście nie mają pustych kieliszków. Jeśli kieliszek zostanie już pusty, kelner może podejść do stolika i grzecznie zapytać, czy ta osoba chce jeszcze więcej wina.

3 comments

  1. alan

    Okazuje się, że Internet służy nie tylko do zabawy i infantylnych rzeczy, jak do tej pory sądziłem. Byłem uparty i zawsze radziłem sobie sam. Aczkolwiek do użycia pomocy z netu namówiła mnie córka. Trochę czasu jej to zajęło, ale teraz jest dumna że udało jej się mnie do tego przekonać. Rzeczywiście, skorzystałem z porady i jestem bardzo zadowolony. Dziękuję najmocniej. uściski

  2. BOGUSLAWA

    Daremne jest marnowanie czasu na sprawdzanie niepewnych porad. Opublikowana w tym miejscu metoda jest wypróbowana i co istotne naprawdę skuteczna. Potwierdzamto, bo sam wypróbowałem. Polecam gorąco.

  3. leonid

    Zobaczyłam do tej pory chyba wszystkie możliwe strony www na ten temat i nie mogłam nigdzie znaleźć porady. Ale na szczęście przyjaciółka poradziła mi tę stronę i proszę! Rozwiązanie się znalazło, pięknie dziękuję! uściski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.