Jak likwidować kamień w łazienkach?

Czysta i lśniąca łazienka może być idealnym miejscem do relaksu. Naloty z kamieni na kaflach i fugach są trudne do zlikwidowania. Takie naloty często tworzą się w miejscach, w których cieknie woda.

jinkazamah / Foter.com / CC BY

jinkazamah / Foter.com / CC BY

Brzydko wyglądają w pobliżu baterii łazienkowych oraz na obrzeżach muszli ustępowej, albo na ściankach prysznica. Istnieje kilka metod likwidacji nalotów z kamienia w łazience. Skuteczny do likwidacji kamienia w łazience jest okład z octu. Wystarczy na przykład wokół baterii rozłożyć watę, nasączoną octem i zostawić ją na kilka godzin, a po tym czasie kamień i osad zostaną idealnie zlikwidowane. Przydatna może być Cola. Szklanka Coca-Coli wlana do muszli klozetowej po około 2 godzinach usunie kamień. Cola może też likwidować rdze i tłuste plamy.

Dobry sposób na zlikwidowanie nalotów z kamienia w łazience to zastosowanie sody. Pastą z sody (2/3) i octu (1/3) można wyczyścić kafle i usuwać kamienie z kabin prysznicowych oraz baterii. Do sprzątania łazienki może być przydatny też proszek do pieczenia. Wilgotną szmatką, zamoczoną w proszku, można czyścić fugi.

Do walki z kamieniem można też zastosować specjalne, gotowe preparaty, odkamieniacz. Przed zastosowaniem ich, należy dokładnie przeczytać ulotkę informacyjną i postępować według wskazówek. Takie środki można kupić w supermarketach. Do likwidacji kamienia można też zastosować sok z cytryny, ale ten środek sprawdzi się w przypadku dość cienkiego osadu. Wystarczy plastrem soczystej cytryny przetrzeć kran, a ta metoda zadziała. Po zabiegu należy koniecznie spłukać kran. Jeśli ten środek będzie niewystarczający, konieczne będzie zastosowanie mocniejszych specyfików.

Kamienie i osady z czajników elektrycznych można skutecznie zlikwidować sodą oczyszczoną (około 1 zł za opakowanie), albo kwaskiem cytrynowym (około 1 zł). Są to tanie, naturalne i proste metody czyszczenia. W celu oczyszczenia czajnika, należy wsypać zawartość opakowania do czajnika i zalać tą zawartość wodą, a później ugotować. Później całość energicznie zamieszać i wylać. Tą czynność trzeba powtarzać aż do momentu, gdy nie odpadnie cały kamień. Na koniec należy wyszorować cały czajnik twardą szczotką i płynem do mycia naczyń.


Komentarze (1)

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 5.0 / 5 (1 Ocena)
Publikacja komentarza jest równoznaczna z akceptacją regulaminu

Nieprawdopodobne, ale kolejny raz net ratuje mi życie. To serio kopalnia wiedzy i wspaniałych rad. Nie nie wyobrażam sobie, jak kiedyś ludzie sobie radzili :). Dziękuję w imieniu swoim i przyjaciółki. całuski

28 września 2010 o 00:00 OLAF
Forum o zdrowym odżywianiu

Ostatni komentarz

Ta strona używa cookies - Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego komunikatu