Jak osoby chore na RZS mogą radzić sobie ze stresem, złym nastrojem?

  • Written by:
  • 1 Reply

Aby poradzić sobie ze stresem i złym nastrojem, można znaleźć zajęcia, rzeczy, które sprawiają przyjemność i radość danej osobie, i zająć się nimi. Można na przykład czytać książkę, albo oglądać ciekawy film. Można też wybrać się do kina z przyjaciółmi, lub na spacer. Spacery są wskazane dla ludzi, chorujących na RZS, jednak nie mogą oni spacerować zbyt długo i pokonywać za dużych tras, aby nie przeciążać stawów, mięśni i kości.

Dobrą metodą na likwidowanie stresów jest picie herbaty z melisy, która działa uspokajająco i rozluźniająco. Można też pić herbatę z melisy i z mięty. Mięta działa orzeźwiająco. Inne techniki i metody kontrolowania stresów oraz opanowywania stresów to: zdobywanie doświadczenia, a także wprawy w wykonywaniu danego zadania, a to pośrednio zmniejsza jego trudność.

Jest to stopniowe przyzwyczajanie się i „oswajanie się” z zadaniem, a także przydatne poszerzanie własnych umiejętności, poszukiwanie informacji o zdarzeniu, albo sytuacji, na przykład o przebiegu egzaminu, o osobie, z którą spotkamy się. Czasem ludzie starają się przewidywać zdarzenia, a także usiłują przeżywać emocje znacznie wcześniej, zanim mają one miejsce w rzeczywistości. W taki sposób można przygotować się do ważnej rozmowy, do publicznego występu. Podobnie można wytłumaczyć przewidywanie własnych reakcji na stresy. W momencie, kiedy pojawią się razem ze stresem, nie będą one już zaskakujące, a to pozwoli na kontrolowanie sytuacji, a także bieżących wydarzeń.

1 comment

  1. MELCHIOR

    Jakiś czas temu się przejechałem na czymś, co było w necie i niestety nie dało mi to nauczki. Koniec, nigdy więcej nie będę korzystał z rad, które w tym miejscu są!!! To jakaś dowcip i śmiech na sali! Pozdr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.